Wpis z mikrobloga

#pracbaza #kiciochpyta #koronawpolsce #koronawirus
Może mi ktoś wyjaśnić co mam zrobić bo co baba z sanepidu / zusu to inna teoria.
Miałem COVIDA ale skąpo objawowego, umówiłem się ze swoim pracodawcą, że mogę projektować i wysyłać na produkcję zdalnie z domu, no że mogę pracować tak w skrócie.
Ok niema problemu; 3 tygodnie pracowałem z domu - rozumiem wszystko, że praca z domu to nie to samo co w firmie, że nie siedziałem przed kompem bite 8 godzin, ale dzięki mojej pracy firma mogła brać nowe zlecenia a nie tylko od tych samych firm; projektuje wykrojniki.
Dzisiaj wypłata, okazało się że dostałem 80% bo byłem na chorobowym, szef mówi że nie wiedział co zrobić, bo dostał papiery z zusu że jestem na l4.

- jedna baba w zusie mówi, że trzeba napisać jakieś oświadczenie że się pracowało, że stan zdrowia pozwalał i organizacja pracy na pracę zdalną
- a inna baba mówi, że się nic nie da zrobić i tyle. No ale 80% wypłaty to nie jest źle, niech się Pan cieszy bo niektórzy stracili całkowicie pracę.
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziecielinapala: No i masz napisane tam, że dzielisz zarobki na 30 (a nie na ilość dni roboczych - wtedy faktycznie op byłby na plus) i mnozysz przez ilość dni zwolnienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziecielinapala: dalej nie rozumiesz. Skoro dzielą pensję na 30 a nie na ilość dni roboczych to nawet jak pomnozysz przez dni weekendowe to masz mniej. Chyba, że ktoś wzialby l4 na piątek, sobotę i niedzielę pracujac pon-pt to wtedy faktycznie ma zastrzyk gotówki a lekarz kontrolę z zusu xD
  • Odpowiedz
Chyba, że ktoś wzialby l4 na piątek, sobotę i niedzielę pracujac pon-pt to wtedy faktycznie ma zastrzyk gotówki a lekarz kontrolę z zusu xD


@krave: o ten przypadek chodzi, normalnie wypisują takie zwolnienia, bo niby czemu wtedy chorować nie wolno
  • Odpowiedz
@kodecss: Bardziej wymagające rozwiązanie: zadzwoń do lekarza, żeby Ci wycofał l4. On nie powinien mieć problemu, żeby to zrobić bo wolno im się cofać dokąd tam chcą. Pracodawca wtedy zrobi korektę wynagrodzenia.

Mniej wymagające: niech Ci szef wyrówna premią, skoro byliście dogadani...
  • Odpowiedz
@kodecss: Jeżeli zostałeś skierowany na izolację przez lekarza POZ to z automatu masz L4. Jeżeli Sanepid Cię wysłał to możesz pracować i nie powinieneś mieć żadnego L4- opinia prawników dla mojej firmy.

Jeśli więc nie wiedziałeś o L4 to z jednej strony możesz winić lekarza, że Cię nie poinformował, z drugiej siebie- że nie spojrzałeś nawet na portal pacjenta.
  • Odpowiedz
@Mmmkurla ja miałem skierowanie od lekarza i po plusie on mi nałożył izolację, ale ja mu powiedziałem że chce L4 tylko do końca tygodnia bo dobrze się czuje i pracuję zdalnie. I tak lekarz zrobił, więc nic nie jest z automatu. Trzeba się tylko odezwać bo dla lekarza to każdy plus to L4.
  • Odpowiedz