Wpis z mikrobloga

Kult napiwków w polsce to rak instant.
Nie dość, że kelner/kelnerka ma juz płacone za wykonywanie swojej pracy, to jeszcze klienci mają im sypać dodatkowym hajsem, bo ktoś ci talerz z żarciem przyniósł do stolika, po który sam mógłbyś sobie podejść do okienka i #!$%@? XDD


#humorobrazkowy #takaprawda #pracbaza #przemyslenia #gastronomia
s.....j - Kult napiwków w polsce to rak instant.
Nie dość, że kelner/kelnerka ma juz...

źródło: comment_1606034966awmGGlHfV0TE3lEARCWclD.jpg

Pobierz
  • 147
@TymRazemNieBedeBordo: Ja akurat zazwyczaj daję 10% napiwku, czasem trochę więcej, czasem trochę mniej. Nie daję tylko gdy nie jestem zadowolony z dania czy obsługi. Uważam, że to jest fair, ale tez nie można nikogo do tego przymuszac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bigpaws a gdzie ja w ogóle piszę, że trzeba dawać napiwki? Proszę cię, czytaj ze zrozumieniem. Napisałam przecież, że napiwki są wg mnie dobrowolne i kiedy pracowałam w gastronomii nigdy nie oczekiwałam, że ktoś mi faktycznie coś ekstra da i nigdy nie robiłam afer o hajs.

Chodzi o to, że jak już są napiwki, to automatyczne dzielenie się nimi z osobami na kuchni to absurd. Kucharzy z prawdziwego zdarzenia to tam było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Opowiadano mi że koleżanka pojechała do pracy nad morze to 2 tygodnie z napiwków 7k zarobiła

@Kubeczekgoracejwody: gówno prawda. Moja rodzina ma restaurację nad morzem, w zajebistym miejscu i popularnym kurorcie. Ocena knajpy i jedzenia 4,7/5. Kelnerki (fakt że na spółę z kuchnią - ale to standard) mają maks 100 zł dziennie. To nie jest mało ale tyle, co piszesz, to chyba dorabiała w toalecie z klientami albo nie chciała zdradzić
@sebsossj: przez ostatnich 10 lat jedzenia w knajpach ze znajomymi i rodziną to moge chyba na palcach obu rąk policzyć wyjścia na których kelner nie #!$%@?ł czegoś w zamówieniu albo nie próbował nam dopisać czegoś do rachunku...
@miki4ever: W USA kelnerzy w niektorych stanach robia mniej niz minimalna wiec ludzie mentalnosc maja taka ze w zwiazku z tym im sie zwyczajnie nalezy ten napiwek. I to nie byle co, bo nie mniej niz 15% wartosc zamowienia.