Wpis z mikrobloga

Polska jest piękna - dzisiaj wybieramy się do centrum Poznania. Pokażemy Ci m.in. domki budnicze, niesamowite muzeum, po którym możesz odbyć wirtualną podróż czy Zamek Gargamela. Powiemy, gdzie warto wybrać się, aby zobaczyć największą kolekcję dzieł Jacka Malczewskiego czy posłuchać świetnych koncertów organowych. Z nami wysłuchasz też Marsylianki Wielkopolskiej - jest taka i dowiesz się, gdzie zobaczyć prawdziwych ułanów. Pokażmy wszystkim, że Polska jest atrakcyjna - wykopmy ten tekst https://www.wykop.pl/link/5812819/10-ciekawych-atrakcji-w-centrum-poznania/

#polska #poznan #ciekawostki #wykop #atrakcyjnapolska #wielkopolska #zainteresowania #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje
PrzekraczajacGranice - Polska jest piękna - dzisiaj wybieramy się do centrum Poznania...

źródło: comment_1606029667vAFwS8UXwq5K3iywSssn7H.jpg

Pobierz
  • 20
@pokyw123: chyba nie dojechałeś do Poznania, że masz taką opinię xD Rynek jak najbardziej robi wrażenie i wspomniane domki budnicze, wokół jest mnóstwo uroczych uliczek i dobrych restauracji/kawiarnii. A co do "nic tam nie ma" uwierz mi mieszkałam w mieście gdzie serio nic nie było, a i tak jak ktoś chciał to sobie zajęcie znalazł, więc jeżeli Ciebie nic nie interesuje, to ciężko, żebyś znalazł coś dla siebie ¯\_(ツ)_/¯
@Kressska: Nic tam nie ma. Obok rynku namiastka wielkiego miasta biurowiec z ranstadem obok szpitala. Dziura i tyle. W Polsce miasta które nie są małymi pipiduwami to Warszawa, Gdańsk, Katowice aglomeracja, Łódź i Bydgoszcz wygląda też dobrze. Poza tym to moja opinia więc kiego wuja mi się wtrącasz
@Kressska: Poza ładnym rynkiem to serio nic tam nie ma, i świadczy o tym sam ten artykuł, skoro autor nie potrafił znaleźć nic ciekawego poza rynkiem, paroma budynkami dookoła i dwoma muzeami (bądź co bądź pominął bardzo fajne Muzeum Pyry i ponoć fajne Muzeum Rogali, ale jeszcze tam nie byłem). Poznań to niestety strasznie nudne i betonowe miasto. Takie miasto, które chciałoby być Warszawą, ale nie potrafi.
@Hardporecorn: to co wyżej napisałam, zależy co kogo interesuje. Wg mnie bardzo interesujące są Forty i (przed koroną) możliwość odwiedzenia tam np. escape roomu (który nie był typowym "roomem" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Poza tym podoba mi się Nowe Zoo i jego okolice, czyli Malta, na której fani aktywności coś znajdą dla siebie. Jeżeli ktoś lubi spacery to Park Wilsona i Palmiarnia jest spoko. Ja natomiast
@Saykoza84: Ale to chyba słowa nie do mnie, ja tam nie mieszkam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kressska: Chciał, nie chciał, ale mocno przypomina taką mniejszą wersję stolicy. Co do miejsc, to tutaj każdy lubi co innego, ale Malta i okolice są paskudne, a sport jakikolwiek, gdy jest dobra pogoda jest niemalże niemożliwy do uprawiania ze względu na olbrzymią liczbę ludzi. A przynajmniej taki, jaki ja lubię,
@Kressska mieszkam tu już 5 lat, wcześniej 3 w Warszawie, a wcześniej pod Radomiem. I wg. mnie Poznań to taki rozciągnięty w paintcie Radom. Ogólnie fajne miasto do życia ale nie oszukujmy się - poza rynkiem (który do Wrocławia, Krakowa czy innych dużych miast nie ma podjazdu) to to miasto jest okropnie brzydkie, bardzo mało biurowców, które by jakoś wzbogaciły architekturę bo wszystkie duże fimy pouciekały na obrzeża, mało zieleni dobrze zagospodarowanej
@Hardporecorn: Poznań ma chociażby 4 spore jeziora na swoim terenie, wspomniana już tutaj Malta + Rusałka, Strzeszynek i Kiekrz i ta trójka ostatnia jest cała połączana szlakami które maja 20km i biegną praktycznie cały czas lasem - idealne na rower, polecam.

Parki też są całkiem zacne, ciekawa i nietypwa Cytadela, park Sołacki ze stawami wśród starych will i ogólnie bardzo zadbanej dzielnicy willowej Sołacz, czy też właśnie park Wilsona wśród zabytkowych
@Kressska mieszkam tu już 5 lat, wcześniej 3 w Warszawie, a wcześniej pod Radomiem. I wg. mnie Poznań to taki rozciągnięty w paintcie Radom. Ogólnie fajne miasto do życia ale nie oszukujmy się - poza rynkiem (który do Wrocławia, Krakowa czy innych dużych miast nie ma podjazdu) to to miasto jest okropnie brzydkie, bardzo mało biurowców, które by jakoś wzbogaciły architekturę bo wszystkie duże fimy pouciekały na obrzeża, mało zieleni dobrze zagospodarowanej
@hoppbakke no jeśli chodzi o sam rynek to pewnie masz rację ale jak porównamy główne punkty turystyczne czyli rynki kontra stare miasta czy główne ulicę turystyczne no to jednak Toruń, Gdańsk, Łódź, Warszawa czy nawet Lublin wygrywają. Oczywiście jest to subiektywne ale trzy razy już miałem sytuację że rodzina czy znajomi z Mazowieckiego wpadali i wyjeżdżali z myślą że wyobrażali sobie ten Poznań jako ładniejsze miasto.
@markkk92: Toruń i Gdańsk jeśli chodzi o ścisłe centrum to prawda że są dużo bardziej "miejskie" i zadbane. Tyle że w tych miastach poza ścisłym centrum nie ma praktycznie żadnych zabytkowych dzielnic. W Poznaniu masz jeszcze Łazarz, Jeżyce, Wildę, Sołacz - bardzo dobrze zachowane i co ważniejsze coraz lepiej odnowione i wyremontowane. Miasto ciągnie się dużo dalej i dużo później zaczynają się komunistyczne bloki czy inny #!$%@?. Jeśli chodzi o Wrocłąw