Wpis z mikrobloga

Jak sobie radzicie okularnicy z używanie #oculus #oculusquest 2 ? Wprawdzie dopiero mi przyszedł i mam za sobą dwie krótkie sesje, ale już widzę że będzie miał problem. Po pierwsze pomimo dodatkowego plasticzku okulary nie dolegają na dole do ryja, to jeszcze mam problem z ostrością widzenia sferycznego.

#vr
  • 12
  • Odpowiedz
@xxx12321_new: Mam Questa 2 i używam dołączonej do zestawu plastikowej wkładki dystansującej. Szczęśliwie wszystko działa wygodnie i bez żadnych problemów, ale moje okulary mieszczą się z zapasem w podanej przez Oculusa rozmiarówce (max 142x50 mm).
  • Odpowiedz
@xxx12321_new: jakie masz okulary? Możesz wstawić model i rozmiar lub zdjęcie? Pytam, bo sam chce kupić Oculusa i noszę okulary, które na szerokość są wąskie i na pewno wejdą, ale są dosyć duże na wysokość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xxx12321_new: masz różne rozwiązania, widmovr, vroptician, nie wiem jak na Q2, ale ja w indexie mam adaptery w druku 3D do szkieł z okularów firmy "Zenni" z USA.
  • Odpowiedz
@a231: Nie pomaga.

Niestety ten problem jest jak widzę "subiektywny" (dlaczego w cudzysłowie, o tym za chwilę) ale powszechny. Inaczej tylu ludzi by nie narzekało na aberacje, brak ostrości oraz promienie.
A w "subiektywny" bo przy tylu użytkownikach znajdzie się pewnie masa, dla których jakość nie robi żadnej różnicy. Mnóstwo ludzi słucha muzyki w mp3 65kbps albo oglądało filmy w RMVB i dla nich "było spoko". A dla innej grupy
  • Odpowiedz
@xxx12321_new: no to są świeże gogle mają trochu ponad miesiąc, w zasadzie może jej doskwierać jakieś błędy czy to soczewki czy chociażby uchwyt elite który też lubi się psuć. Osoby które pierwsze kupują to są takimi beta testerami. To samo jest z konsolą PS5 gdzie juz pomału się pojawiają wpisy o problemach z wadliwymi pamięciami, samoczynnym wyłączaniem się konsoli i problemem z ponownym uruchomieniem po artefakty graficzne.
Optymalną opcją jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arcpl: ziomek, minął dopiero miesiac od premiery. Ty myślisz, że oni zdążyli zebrać opinie, wyciągnąć wnioski, przeprojektować cokolwiek i wyprodukować nowa wersję? Dostaniesz to samo co inni. Czyli loteria. Poprawione wersję konsol to wychodza po pół roku a nie miesiącu.
  • Odpowiedz