Wpis z mikrobloga

  • 967
No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150...

Przywieźli mi drewno konstrukcyjne na garaż. Bardzo dużo belek z sękami, na co od razu zwróciłam uwagę (a pan, który je przywiózł zaczął mi wciskać kit, że tak ma być ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) podczas pobier(ż?)nych oględzin kilka łat już #!$%@?ęło - nie dziwię się bo sęki po całości () nie dość, że tydzień opóźnienia w dostawie to jeszcze klasa drewna to mocne IV, nawet pomimo zaimpregnowania widać, że od sęków idzie w wielu miejscach sinizną... I ja mam niby z tego postawić garaż, który po roku się zawali? Będzie wojna jak po dobroci reklamacji nie przyjmą... Paragonu też przy dostawie nie dostałam, no i żaden kawałek nie ma certyfikatu odpowiedniego dla drewna konstrukcyjnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#januszebiznesu #budujzwykopem
Waderra - No jebne, jest godzina 8 rano a moje ciśnienie już chyba sięga 200/150... 
...

źródło: comment_160577037819YYBFW8GmV5Cdf3hfWYUD.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 191
@Waderra: to jest zwykle mokre drewno co jeszcze wczoraj w lesie rosło. Drewno konstrukcyjne ma oznaczenie C24 na każdej belce, jest suszone, 4 stronnie strugane i nieimpregnowane.
Dali Ci zwykłą tarcicę. Nie buduj z tego, bo później sama z problemem zostaniesz, że wybudowane zostało niezgodnie z projektem. Kier bud dostanie po dupie ale to w dalszym ciągu będzie twój problem. Niech to zabierają w #!$%@?
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@arbuz77 #!$%@?ć to, że jest mokre, zawsze można zrobić przekładkę i pilnować żeby odkształceń nie było ale jakość tego to jest porażka... Kumam, że to nie jest sezonowany kilka lat dąb ale byle debil by widział, że z tego budować się nie da... I ta próba zakrycia wypadających sęków impregnatem...
  • Odpowiedz
@Waderra: Nie łam się, wyjaśniaj janusza ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Tak pomijając przykrą sytuację, jak na taką robotę to późno się bierzesz(chodzi o porę roku).
  • Odpowiedz
via Android
  • 19
@murinius xD widzę że fachowiec się znalazł ( ͡º ͜ʖ͡º) papieru nie mam, bo mi go nie dali, a obowiązek mają... Z tym że mam wszystko nagrane (monitoring się przydaje). Jeszcze sobie wszystko policzę
  • Odpowiedz
via Android
  • 50
@iuhiueh nie zamawiałam mojej tarcicy tylko drewno konstrukcyjne c24 xD ale powtórzę - #!$%@? w wilgotność, bardziej przeraża mnie jakość ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@sadziu90 mały sęk ok, ale nie takie po całym przekroju i to z widoczną zgnilizną ( ͡º ͜ʖ͡º)

Edit: miało być konstrukcyjne do projektu ¯_(ツ)_/¯ tym bardziej będę to reklamować, od tego już mnie nic nie odciągnie...
  • Odpowiedz