Wpis z mikrobloga

@PolishDoomer pozwól że w przeciwieństwie do @hehexdlollmao odpowiem Ci kulturalnie i merytorycznie. BTW, odpowiadając OPowi, PolishDoomer masz mózg i używa go zgodnie z przeznaczeniem, czyli do myślenia.

A teraz do rzeczy. Dzisiaj dowiedziałem się, że szczepionka w ponad 90% chroni przed zakażeniem (nie zarażeniem). Nie każde zakażenie powoduje chorobe, to prawda, ale obecnie około 10% zakażeń kończy się hospitalizacją, 2% zgonem. Jeśli o 90% zmniejszymy ilość zakażeń dzięki szczepieniom, to
  • Odpowiedz
Obecnie też jest 10% szans że się zaraże i będę miał objawy.


@PolishDoomer: A ile jest % szans, że się zarazisz i nie będziesz miał objawów? Jak nie masz objawów to wciąż jesteś zarażony. Dodatkowo szur ze screena wydaje się twierdzić, że szczepionka wcale nie działa, bo woda lub jej brak miałaby takie samo działanie. Matematyka też tu już była pod tym postem, poczytaj sobie.
  • Odpowiedz
Sars-Cov-2


@goodOldSaracen: Jak już jesteś taki precyzyjny w swoich postach (i dobrze – mam nadzieję, że rozumiesz też, dlaczego nie miałeś wcześniej racji w swojej próbie tłumaczenia p. Wilka), to poprawną pisownią nazwy wirusa jest SARS-CoV-2. Wielkimi literami zapisuje się w typowym akronimie pierwsze znaki słów po rozwinięciu, CoV stoi w tym przypadku za Corona Virus. Cyfra "2" jest dlatego, że SARS-CoV-1 to po prostu SARS, czyli Severe Acute Respiratory
  • Odpowiedz
tylko dlaczego w takim razie nie piszemy CoViD-19, od Corona Virus Desease, tylko COVID-19?


@goodOldSaracen: Bardzo dobre pytanie. Trzeba zacząć od tego, że to jest po prostu nazwa własna nowej choroby (jak grypa hiszpanka np.) – nie typowy skrótowiec, tylko nazwa utworzona pośpiesznie ze skrótowca. WHO podało ją oficjalnie w lutym jako "Covid-19". Potem poważne źródła i media zaczęły używać formy "COVID-19", pewnie dlatego, że bardziej przykuwa uwagę. Tak naprawdę
  • Odpowiedz
@goodOldSaracen:
Bzdura, metodologia została podana. Ludzie zaszczepieni mieli o 90 % mniej zarazen i ciężkich przypadków, a więc szansa o 90% mniej zgonów względem grupy, której podano placebo. Innymi słowy, ci z placebo to były osoby, które zarażały się tak jak życzy sobie Wilk i uważa, że to te same liczby. On ma IQ gówna.
  • Odpowiedz
@text ataki ad personami, tak bardzo merytoryczny argument w dyskusji. No to czekaj, czego w końcu stwierdzono o 90% mniej? Zarażonych, zakażonych, chorych czy ciężkich przypadków? Bo gubisz się w wypowiedziach.
  • Odpowiedz
bardzo merytoryczny argument w dyskusji.

@goodOldSaracen:
XD Najpierw użyj jakiegoś argumentu, by ze mną dyskutować. W moich wypowiedziach jasno podałem, gdzie tkwi błąd jego rozumowania, a ciebie jadę, bo c---a wnosisz do dyskusji i jeszcze fikasz.

chorych czy ciężkich przypadków? Bo gubisz się w
  • Odpowiedz