Wpis z mikrobloga

@bartekjip: protip: mówiąc dokładnie jak ktoś ma inwestować, prosisz się o krytykę, jak nie pójdzie idealnie. Lepiej mówić ogólnie o tym jak co działa, bo nie będzie aż tyle osób, co mogą się do Ciebie #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY: Cześć, w części o mintos pokazuje jak ustawić autoinvest - z nastawieniem na najmniejsze ryzyko a nie procenty. To własnie procenty sprawiają że ludzie głupieją. Sam też mam tam swoje pieniądze. Dziękuje za uwagę.
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY: Internet to miejsce gdzie każdy może napisać co chce. Jak sprawdzisz że mam 60k Euro na Estateguru? Zrzut ekranu to nie dowód. Dlatego odpuściłem, podaje procenty. Dziękuję.
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY: Bardzo transparentny zacytuje twój polecany blog:

"Mintos, fintech z Łotwy, zbudował platformę wiążącą ze sobą inwestorów prywatnych oraz firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego. Inwestorom umożliwia ulokowania swojego kapitału nawet do 19% w skali roku, pozabankowym firmom pożyczkowym zapewnia dopływ kapitału."

A teraz
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY: Niestety ma bardzo dużo, dlatego zachęcam do czytania, bo widzę że masz nieaktualne informacje. "Kiedyś max oprocentowanie to było 19%". W 2020 Mintos wprowadził 30%+ dla profilu inwestycji. Nie zmienia to faktu że to tylko liczby. Osobiście w tym okresie kupowałem pożyczki w promocji 10-15% z rynku wtórnego.
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY: Sam polecałeś blog który tylko o tym pisze, zdecyduj się. Chcesz dyskutować śmiało ale najpierw przeczytaj to co opisuje a potem daj mi znać co myślisz. Mintos to platforma której model biznesowy opiera się na skalowalności i wolumenie. Dlatego nie sugeruje inwestycji w nic innego niż LO z ratingiem 8-10, a przede wszystkim zachęcam do dywersyfikacji na innych p2p opartych na czymś więcej niż BBG bo jak wiemy nie
  • Odpowiedz
@bartekjip: Bartku, w 2020 Mintos odszedł do lamusa po upadku wielu firm z rankingiem B i wyżej - patrz Varks. Kto normalny inwestuje w p2p w 2020. Nie naganiaj już ;)


To w co inwestować jak po tym jak wyciągnąłem kasę z mintos
  • Odpowiedz
, a przede wszystkim zachęcam do dywersyfikacji na innych p2p opartych na czymś więcej niż BBG bo jak wiemy nie działa, patrz EstateGuru. Dużo czasu spędziłem na odpisywaniu, wystarczy na dziś.


@bartekjip to co polecasz zamiast mintosa?
  • Odpowiedz