Wpis z mikrobloga

Minister edukacji zapowiedział wprowadzenie pakietu zwalniającego nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy.

https://wiadomosci.wp.pl/przemyslaw-czarnek-chce-zmian-dla-nauczycieli-o-konserwatywnych-pogladach-6575851367582688a

#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #edukacja #nauka #polska #prawo
saakaszi - Minister edukacji zapowiedział wprowadzenie pakietu zwalniającego nauczyci...

źródło: comment_1605457335Vytq1bldMofCvPmg7ntxud.jpg

Pobierz
  • 76
@saakaszi: Nie wierzę w to co się dzieje. Ten gość jest naprawdę niebezpieczny.

Czarnek swoją wypowiedź dotyczącą "braku wolności nauki" argumentował, mówiąc, że "ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym". Co więcej, "będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu".


Uniwersytety nie chcą pseudonaukowego bełkotu w stylu Zięby czy innej Godek i nie chcą być kojarzeni z pseudonauką = ZAMACH NA WOLNOŚĆ, LEWACTWO ZAATAKOWAŁO.
Nie wierzę w to co się dzieje. Ten gość jest naprawdę niebezpieczny.


@Krs90: Nie wiem za bardzo czego tu się obawiać. To co robi Czarnek, to nie jest strzał w stopę, tylko rozwalenie sobie obu kolan shotgunem. Ci ludzie przecież żyli w czasach PRL, gdzie też uważano, że "Kierunek rozwoju nauk poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli i to musimy zawracać" i przyniosło to odwrotny efekt. Zaraz po transformacji systemowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Multilevel_Inverter: no, jak na razie. Zaraz zobaczy ile dostały uczelnie techniczne i zacznie się nagonka. Ja pracuję w jednej z tych uczelni badawczych. Zobaczymy jak środki będa przyszłym roku wyglądać.
U mnie hirsh, sloty, punkty i granty się zgadzają więc powinienem mieć luz. Ale czy tak będzie?