Wpis z mikrobloga

Było mi mega smutno jak przeczytałem poniższego Twitta (,) Dlaczego? Przeczytałem tego Twitta tej "osoby" choć nie wiem czy można ją nazwać człowiekiem.. I pomyślalem sobie o jej Tacie, które włożył serce, pieniądze, czas, aby wychować swoją małą córeczkę, która po latach wypisuje o nim w internecie rzeczy straszne, przygnębiające.. Gdzie jest szacunek do rodzica? Gdzie jest docenienie trudu jaki włożył w wychowanie? Gdzie jest miłość? Czemu dzisiejsze nastolatki są pozbawione podstawowych uczuć? Czemu najważniejszą ich wartością są pieniądze?(Autorka tego Twitta ma 17/19l). Jaka jest przyczyną tej obojętność do rodzica? To przez internet, rówieśników? Chętnie poczytam jakieś mądre przemyślenia w ten sobotni poranek.. A pisze to z perspektywy 21latka..
#rozowepaski #logikarozowychpaskow #smutnazaba #bekaztwitterowychjulek #rodzina #rodzice
Kacci99 - Było mi mega smutno jak przeczytałem poniższego Twitta (╯︵╰,) Dlaczego? Prz...

źródło: comment_1605336652GAxnWAKInFsSRtQEZeDPbH.jpg

Pobierz
  • 266
  • Odpowiedz
@KRISSVector: Monopol - «czyjeś wyłączne prawo do czegoś»
Wychowanie - «ogół zabiegów mających na celu ukształtowanie człowieka pod względem fizycznym, moralnym i umysłowym oraz przygotowanie go do życia w społeczeństwie»
Definicji dziecka nie wstawiam, bo to już by była przesada.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: Często większy monopol na wychowanie dzieci mają youtuberzy czy inne gwiazdy tiktoka itp. Oczywiście jest w tym i wina rodziców, którzy żeby mieć spokój dają dziecku tablet albo telefon, a potem dziecko chłonie to co ogląda i z czasem uznaje najczęściej swoich rodziców za wrogów. Ten filmik to w jakiś sposób wyjaśnia jak młodzież postrzega internetowych celebrytów.
T.....h - @KRISSVector: Często większy monopol na wychowanie dzieci mają youtuberzy c...
  • Odpowiedz
@Teutonic_Reich: @Sonnenschutzsysteme

Często większy monopol na wychowanie dzieci mają youtuberzy czy inne gwiazdy tiktoka itp.


Jeśli jako rodzic zaniedbałeś pierwsze lata życia dziecka, nie poświęcałeś mu odpowiedniej ilości czasu, a treści przekazywane na TikToku były dla Twojego dziecka bardziej przystępne niż to, co mówiłeś mu Ty, to niestety, ale to nadal wina rodzica. Gdzieś coś po drodze przeoczył, w wyniku czego przekaz pochodzący z Internetu stał się dla dziecka bardziej sensowny i
  • Odpowiedz
Potrafisz normalnie dyskutować?


@KRISSVector: Tak, ale do dyskusji potrzebuję partnera. A nie osoby, która sugeruje że czegoś tam nie potrafię. Sorry, ale jeżeli jesteś w stanie zadać pytanie "Kto Twoim zdaniem dzieci wychowuje, jak nie rodzice?", to nie rozumiesz na czym ten proces polega. Dzieci wychowują rodzice, szkoła - nauczyciele, rówieśnicy, internet, celebryci, seriale, gry, różne grupy użytkowników (np. na twitterze), media. Jeżeli uważasz, że tylko jedna grupa ma wpływ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agaja: O ile w większości się z Tobą zgadzam, o tyle stwierdzenie o czystej kartce strasznie mnie wkurza. Ilość cech charakteru, elementów osobowości i wbudowanych filtrów jakie dziecko ze sobą przynosi jest wręcz przytłaczająca. Dzieci bywają zupełnie różne i inaczej reaguja na te same bodźce. Nie ma uniwersalnych metod wychowawczych. Większość osobowości przynosimy na świat ze sobą, a rolą rodziców jest szukać takich metod wychowawczych które do danego dziecka dotrą
  • Odpowiedz
@KRISSVector: Ale ty nic nie rozumiesz, nie da się tak naprawdę ograniczyć wpływu internetu i popkultury na dzieci oraz młodzież, bo trzeba by było je całkowicie od nich odciąć co jest niemożliwe, więc nie jest to całkowita wina rodziców, ale tylko częściowa. Poza tym przekaz z internetu zawsze będzie dla dzieci bardziej atrakcyjny, niż przekaz od rodzica. Tu nawet nie wspominałem o pierwszych latach dziecka, bo wiadomo że wtedy trzeba
  • Odpowiedz
Od kiedy rówieśnicy, celebryci, seriale i Internet wychowują dzieci?

@KRISSVector: Odkąd istnieją? No błagam nie próbuj mi tu wmówić że środowisko w jakim obraca się dziecko nie ma wpływu na nie i nie przyjmuje wzorców żeby wpasować się do grupy. Jak byłem dzieciakiem z podstawówki i gimnazjum to większy wpływ na moje wychowanie od rodziców miało to co koledzy ze szkoły albo podwórka uważają i myślą, a zwłaszcza ci starsi
  • Odpowiedz
Dziecko nie odwróci się od rodzica i nie wsiąknie w internet,

@KRISSVector: Przecież to bujda. Znam wiele rodzin gdzie jest dobrze, relacje są w normalne, a dzieci i tak bardziej cenią towarzystwo internetowego celebryty nad swoich rodziców oraz wolą powtarzać to co "jutuber" im powiedział, a nie rodzic.

rodzic przekazuje dziecku pewną bazę, uzbraja go w filtr.

No, mi przekazali taki filtr i mam całkowicie odmienne poglądy od swoich rodziców, a mam z nimi wręcz przyjacielskie relacje i za nic bym ich nie zastąpił. To nie jest takie proste że coś dziecku powiesz i ono zawsze będzie się tak samo zachowywać i mieć podobne poglądy do
  • Odpowiedz