Wpis z mikrobloga

Czy istnieje możliwość sprawdzenia cen transakcyjnych mieszkań dla danej dzielnicy w danym mieście, a jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób? Mam wrażenie że ceny w ofertach są z kosmosu, wyglądają tak samo jak przed koroną a w niektórych przypadkach nawet rosną i chciabym się dowiedzieć czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistych cenach sprzedawanych mieszkań.

#mieszkanie #mieszkania #kiciochpyta
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spajdermen: on ma dostęp do cen transakcyjnych w starostwie.
Jak bierzesz na kredyt na zakup mieszkania to bank musi wiedzieć ile kosztuje.
A kosztuje tyle ile podobne w okolicy.
I od tego jest rzeczoznawca żeby w oparciu o ceny z okolicy powiedzieć bankowi ile twoje kosztuje.

Także na pewno ma dostęp do informacji. I jest w stanie to zrobić.
A w praktyce to musisz podzwonić
@spajdermen: możesz zlożyć wniosek o udostępnienie cen transakcyjnych z Rejestru Cen Nieruchomości (określasz parametry nieruchomości i okres, oni wyliczają Ci ile musisz zapłacić), ale niestety mogą mieć opóźnienia i np. nie posiadają cen z ostatniego okresu.
@Sarok: faktycznie masz tam informacje o cenach transakcyjnych ale w moim wypadku brakowało cen transakcji po kwietniu tego roku (to niekoniecznie musi być wina strony, możliwe że to wina źródła) plus podstawowy limit (30 zapytań / 100 transakcji za 120zł) wykorzystałem w jakieś pół godziny i zebrałem informacje odnośnie jednej dzielnicy która mnie interesowała. Czyli taniej niż u rzeczoznawcy ale nadal drogo.