Wpis z mikrobloga

cześć mirki, potrzebuje porady. czas na zmianę telefonu i na short liście są takie typy:
samsung s10
huawei p30
pixel 4a lub 4a 5g

na czym mi głównie zależy? wymiary (poniżej 150mm wysokości), aparat, akceptowalna wydajność, bateria = to priorytety
nice to have: ip68, szeroki kąt w aparacie (mam teraz i używam)
telefon na następne 2-3 lata

samsung ma to wszystko, ale jest +400pln w stosunku do reszty prawie. no i to zeszłoroczniak. s10e odpada ze wzgledu na baterię (a tak to wydaje się super słuchawka!)
huawei- martwi mnie ewentualny problem z aktualizacjami, choć może harmonyOS będzie super? to też zeszłoroczniak
pixel- jest problem z dostępnościa, 4a nie ma szerokiego kąta, 4a 5g za to cenowo jest już w okolicach samsunga i jest trochę większy. ale wsparcie na długo, jego prostota mnie zachęca i jeszcze aparat wydaje się top

co poradzicie?

#pixel #samsung #huawei
  • 30
@TinyHadronCollider Huawei ma rzekomo kosmiczny aparat, ale wystarczy porównać jego możliwości nagrywania filmów z możliwościami Samsunga i okazuje się że ten aparat to bardziej marketing. Do tego w przypadku #!$%@? brak złącza jack, brak głośników stereo, brak aktualizacji (S10 załapał się na 3-letnie wsparcie) i jakiś chory standard kart pamięci, gdzie w S10 masz normalnie micro sd. Bierz Samsunga, 400 zł w skali 2-3 lat to jest nic.
@Viarus_: byliśmy ostatnio w 2x górach.
Rano telefony naładowane na full.
Mój ma rok. Różowej 2 miesiące.

Oboje robimy fotki. U mnie dodatkowo alerty pogodowe, nawigacja itp.

Wieczorem ja mam 65 procent, Samsung zdycha.

Normalnie mi telefon trzyma 1,5 dnia. S20 ma problemy z wytrzymaniem do wieczora.
na ten moment pixel 4a 5G > pixel 4a > samsung s10 > huawei p30

tylko czy ja dostane gdzieś pixela eh
martwia mnie tez troche zgloszenia ze czasem wypuszczaja niedopracowane aktualizacje. no i oby nie bylo wpadek np z odklejajacym sie ekranem :P
@TinyHadronCollider: Nie mam pixela 4a, ale mam 5 i powiem tak - ta bateria to jest #!$%@? jakiś kosmos, jak na telefon. Ładuję go raz na 2 dni, czasem przy dłuższym używaniu podładuję go trochę za dnia, ale ogólnie to trzyma jak #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡) Aparat też jest sztosowy, nawet w nocy bardzo dobre zdjęcia mi wychodzą, jest i szerokokątny obiektyw. Dużo też robi
@TinyHadronCollider: Mieszkam w UK, więc wziąłem w preorderze z sieci Vodafone za 30 funtów miesięcznie

Z tego co czytałem, to oba są bardzo podobne, 4a brakuje tylko tych ekskluzywnych bajerów z piątki takich jak odświeżanie 90Hz. Aparaty mają te same, więc różnicy w jakości zdjęć nie ma. Ekrany zresztą też, oba mają OLEDa. Jeśli ich nie potrzebujesz, to śmiało możesz brać 4a 5G.

Wrzucam dość fajną recenzję aparatu z piątki -