Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#gsm #lajtmobile #plus #play #telefony Hej, sorry za spamson, ale jestem zielony w temacie.
Odkąd posiadam telefon (będzie z 15 lat) zawsze miałem prepaida, bez abonamentu. Niestety nadeszły czasy, że muszę zasuwać służbowo na własnym telefonie i same smsy miesięcznie mnie kosztują 50zl w Play.. stąd postanowiłem uciec w jakiś tani abonament, miejmy nadzieje, że z lepszą jakością sieci w moim mieście niż Play. Widzę fajną ofertę sieci Lajtmobile (otvarta, ponoć współpraca z Plus) - 18zl/mc z 21GB sieci i darmowymi sms i rozmowami do wszystkich sieci.

Pytanie jak wygląda przeniesienie numeru - czy można łatwo i bezboleśnie przenieść numer z prepaida na abonament? Rozumiem, że muszę najpierw kupić kartę SIM nowego operatora... a co z prepaidem? Jak mam tam kilkadziesiąt PLN na koncie - czy da się je jakoś odzyskać? Ktoś może przenosił się z numerem z prepaida na abonament i mógłby naświetlić?
  • 25
@jatylkonapiwo: Niepewny czy przyszedłeś tutaj reklamować otvartą czy nie.

Dodaj do tego 18zł + 5zł bo jak nie to będzie ci obrzydzać życie spamem marketingowym.
Dodaj bomby w postaci:
Wap billingów, sms premium, braku rlah, błędnie rozliczanych faktur czy jak pojedziesz pod ukraine/białoruś to ci #!$%@? takt na internet 35zł/100kilobajtów i bujaj się z reklamacją.

W prepaidzie nie ma takich problemów. A za 23zł masz full ofert każdego opa/mvno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qvcijhkuszgjrbigqsjdtffienxdgdmua: nie nie, absolutnie nie reklamuje nic. Ewentualnie antyreklamuje zasieg playa w malopolsce, bo roznie z nim bywa. Jedynie mnie 40gr za minute i 30gr za sms w playu lekko irytuje i szukam alternatyw - te siec znalazlem jako ciekawą na papierze... Ale juz mnie wyjasnoono i wlasnie zmienilem taryfę. Dzieki :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NiebieskiWStringach: no jebne. Wlaczylem taryfe play na karte z panelu w apce play24... Mialem status "w trakcie zmiany taryfy".. przyszedl sms "dzien dobry potwierdzamy wylaczenie uslug sms premium." i status zmienil sie z powrotem na bez zmiany i zostalo mi na starej taryfie OdNOWA. Nosz kurfa.. co ten play..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jatylkonapiwo: o cholera, nie sądziłem że ktoś korzysta z prepaida bez pakietów :O. Ale wyżej już wszystko ci wytłumaczyli. Od siebie tylko dodam co do zasięgu - moim zdaniem w Playu jest super ze względu na roaming krajowy za free (korzystanie z nadajników innych sieci). Nie działa tylko w ofertach Play Internet. Włącz sobie w telefonie - internet ma lejek bodajże do 1Mbps, ale do Map Google, Yanosika i Spotify wystarcza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jatylkonapiwo: co to znaczy, że musisz służbowo robić na własnym telefonie? To obowiązek pracodawcy dać Ci narzędzie do pracy. Nie dał telefonu albo chociaż karty? No to git, nie masz obowiązków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qraape: heh, ciagle kontrole z PIPu tez, a jednak nie potrafia nic znalezc. No niewazne. A co do niekorzystanie z pakietow - jeszcze do niedawna 50zl mi wystarczalo na.. pol roku. Ja kompletnie nie uzywam gsm do prywatnych rozmow, wszystko przez internet... Niestety teraz zmienilo sie stanowisko i musze codziennie sluzbowe sprawy omawiac przez telefon :/