Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wpakowałem się w szambo, a wcale nie musiałem.

Ostatnio strzelił mi miesiąc w nowej pracy, ale już wiem, że ten miesiąc i następny to moje ostatnie tutaj.
Siedziałem wygodnie w swoim korpo, robiłem sporo rzeczy, od utrzymywania CI, przez testowanie, po rozwój wewnętrznego frameworka, było to fajne, bo można było się podszkolić w różnych dziedzinach i co nie co o nich wiedzieć. Problemem był totalny brak wymagań, przez co cała praca była w zasadzie na chybił trafił, co klient może potrzebować. Taka wolność jest niby fajna, ale do czasu, po 2 latach mi to trochę ciążyło.

I w wakacje wpadł mail, jakich wiele, z ofertą. Tym razem postanowiłem spróbować i się dostałem.

I teraz robię same testy automatyczne, trafiłem do zespołu gdzie jest nas 3, a projekt trwa już dłuższy czas. Kod wygląda jak gówno, pohardkodowane wartości, hasła, brak stosowania jakiegokolwiek formatowania kodu (nawet to co proponuje IDE ignorują), jakichkolwiek praktyk czy wzorców, każdy najgłupszy test to 10-15 minut wyjęte z życia.
I jak to zobaczyłem to zaproponowałem co można poprawić i pokazałem zarys jak to zrobić. Na każdą moją uwagę (a było ich kilka) usłyszałem: "Ale po co, przecież działa". Żadne argumenty do nich nie trafiają, nic. Mam wrażenie że się obrazili, że przyszedł ktoś nowy i chce zmieniać coś, co przecież oni napisali, bo chyba myśleli że jak ktoś nowy, to się nie odezwie.

Dałem sobie spokój, jeszcze trochę ponad miesiąc będę robić takie samo gówno jak oni, a potem spieprzam. Oby tylko nie wpakować się w kolejne szambo.

♯programowanie #zalesie #testowanieoprogramowania #testyautomatyczne #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5facdf0b49aa69000b708b0d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
  • Odpowiedz
OP: @pop_up: to czy wszystkie działają nawet nie sprawdzam, szkoda czasu.

@RanyBoskieJestemKioskiem: chłopie, jakie CI, wszystko odpalane wyłącznie lokalnie, bo przecież w pliku X musisz podmienić hasło jednego z nich na swoje. Ja nie wiem jak ktoś dopuścił żeby oni to wszystko tak robili i nie zainteresował się jak to źle wygląda.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: byłem w takim miejscu. Tylko problemem nie było jedynie podejśćie do kodu, co całościowo do procesu wytwarzania oprogramowania. Nie było pisania testó, nie było code review. Jak sobie napisałeś, tak jechało na prod. Jeden wielki bałagan, a wdrożenia na produkcję odbywały się wtedy, gdy product owner tego akurat potrzebował. Za to pracowali tam fantastyczni ludzie, do czasu aż odeszli ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego czasem doceniam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z czystej ciekawości jaki hajs na łapę dają? Szkoda ze nie udało Ci się wyczuć na rozmowie, ze nie maja code review itd. Zawsze możesz spróbować iść wyżej poskarżyć się, ze to jebnie - jeśli góra wyrazi zgodę można wszystko zbudować od nowa co wydaje się fajna robota.
  • Odpowiedz
OP: @supersucker: a ja właśnie odszedłem z firmy gdzie miałem super zespół, złożony z naprawdę fantastycznych ludzi. Teraz się na to wkurzam jak cholera.

@pop_up: ja mam ~10k, tamci dwaj nie mam pojęcia. I najlepsze, że sam mam więcej doświadczenia niż oni, a traktują mnie jak dzieciaka którego trzeba wszystkiego uczyć i który nic nie umie. Najlepse było jak po moim pytaniu kogo kompetentnego zapytać o daną kwestię, dostałem
  • Odpowiedz
BiałkowaKreatura: To jest patologia, żeby ludzie pracujący na #!$%@? (i wygląda na to, że nie umiejący robić tego dobrze) zarabiali kwoty rzędu 10k np. w porównaniu do ratownika medycznego ryzykującego życiem który np. zarabia 3-4k brutto (Według serwisu wynagrodzenia.pl mediana na stanowisku ratownika medycznego wynosi 3610 zł miesięcznie brutto. 25 proc. osób zarabia jednak mniej niż 2900 zł. Zdecydowanie więcej zarabiają pielęgniarki - mediana w Polsce to 3960 zł)

Zaakceptował: marcel_pijak
  • Odpowiedz