Wpis z mikrobloga

@tomaszs: prezentacja pudełka przez kolory wygląda jakby miała zepsutą perspektywe. Narzuć jakieś bardziej odznaczające się światło. W ogóle to pudełko w tle jest takie trochę badziewne. Jak się mają karty do JS'a?
@tomaszs: W sensie design całej pionowej kompozycji? Czy kart/pudełka? Masz tą pionową kompozycję całą w blenderze(jednym ujęciu), czy to kolaż z kilku kamer?
@Colos: no właśnie też mi coś nie pasuje w prezentacji pudelka. ale nie mogę do końca powiedzieć co. Perspektywa - tak widzę to, to poprawi trochę dzięki!

Ps. To są fiszki do JavaScriptu
@Trewor: całej kompozycji ale każda uwaga miłe widziana :) obecnie mam to wszystko jako jedną scenę. To wydawało się sensowniejsze ponieważ nie trzeba wtedy montować ujęć z kilku kamer
@tomaszs: Pudełko ma białą linię na dole(widoczny odstęp) nie masz opcji 'contactshadow' w Eevee. Różne kierunki świateł. Perspektywa kart wydaje się jak w widoku ortograficznym(render/widok ortograficzny).
Na pudełku możesz zrobić Inset(I) zamiast zaokrąglać krawędzie. Rodzaj ramki, żeby był efekt wklęsłości na widocznych stronach pudełka. Pod karty dla lepszego podkreślenia 3D możesz dodać jakiś efekt za kartami rodzaj przeciętego w pół "drucianego" prostokąta z zaokrąglonymi zgięciami. Może lekko świecić lub być w
@tomaszs: obraz nie ma kontrastu, na histogramie widać że obraz się zamyka w 2/3 rozpiętości tonalnej, przez co wygląda płasko i nie jest eye catchy. Pudełko jest równomiernie oświetlone przez co gubi się efekt trójwymiarowości, każda ze ścianek jest równomiernie oświetlona i mózg głupieje, bo widzi jakieś cienie które nie niosą za sobą konsekwencji. Mało głębi.
Pobierz
źródło: comment_1605054073yPqaC0muq10lawgKjFDdpz.jpg