Wpis z mikrobloga

Na grupkach IT płacz, że nikt nie chce brać na staż/praktyki. Niczym w paście "
-chlip chlip ten junior ma tak ciężko
-#!$%@? patriarchalna polska
-ehhh tak by sobie chciał pracować i zarabiać miliony"

90% postów, że szukają stażów jest od kobiet średnio 26-35 lat które są po projektowaniu wnętrz, bibliotekoznactwie, filologiach pl itp. Tak sprawdzam ich posty i w 95% nie ma na nim żadnego odzewu. Nie mają żadnego expa, wykształcenia i umiejętności tylko bootcampy i kursy z dupy i płaczą, że nikt ich nie chce. Ja wczoraj wpadłem na grupkę, napisałem, że w danej dziedzinie nie mam żadnego expa ale pracowałem w IT, robię studia IT i chcę pracować. W godzine dostałem 10 komentarzy że mam się odezwać i 6 priv, że chcą moje CV i się zgadamy (mam już 2 rozmowy). Więc nie mówcie Mi, że nie ma pracy dla juniorów bo jest... Tylko nie ma jej dla każdego oświeconego kto nagle pokochał IT i zawsze podczas zajęć z pielęgnacji schnących farb na swoich studiach, programował/testował to robił.
Taki troche #postzdupy ale dałem swoją opinie.

#pracbaza #pracait #korposwiat #naukaprogramowania #programista15k
  • 13
90% postów, że szukają stażów jest od kobiet średnio 26-35 lat które są po projektowaniu wnętrz, bibliotekoznactwie, filologiach pl itp.


@Karling: w IT bujanie cyckami i dupą niewiele pomaga, pewnie dlatego frustracja "bo mi się należy" narasta, firmy są nastawione na konkretne skille i taski, robotę trzeba wykonać, nie ma miejsca na malowanie paznokci i poprawianie makijażu
płaczu pewnie będzie sporo, bezrobocie ruszy w przyszłym roku
@Karling: z tego co widzę to nie mają one żadnych konkretnych projektów. 5 lat temu jak wysyłałem CV to miałem 2 projekty zrobione tak, że można było pokazać na rozmowie i jeszcze przez nie przeklikiwać. 0 expa wtedy, ale wystarczyło, że chcieli mnie na staż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karling: no nie wiem stary, jak wejdziesz sobie na jakies justjoinit czy nawet pracuj.pl i dasz np wroclaw to ofert juniorskich jest zalosnie malo. No moim zdaniem to ze poczatkujacy maja ciezko w tej branzy to jest fakt, a ze bootcampy to jeszcze bardziej spotegowaly zamiast pomoc to inna sprawa
@Karling: @GienekZFabrykiOkienek: No spoko, ale skąd założenie, że te osoby nie mają żadnego expa, umiejętności itd.?

Bo jak dla mnie to post z dupy, bo w pcimciu dolnym mogą szukać programistów, bo wszyscy spierdzielili, a w mieście jest znacznie gorzej
@fervi: Mając takie czasy i wszystkie firmy pracują zdalnie nie ma wymówki, że szukam pracy w swoim mieście (notabene 3k mieszkańców a najbliższa firma IT to 70 km dalej)