Wpis z mikrobloga

Jeśli spodobał Wam się nasz artykuł o SI na STM32 to co powiecie na wykorzystanie płytki Asus Tinker Edge T z modułem Google Coral do budowy systemu, który rozpoznaje znaki drogowe? Udało nam się osiągnąć całkiem fajny wynik - grubo ponad 150 fpsów (aż kamera nie nadąża). W załączniku demo uzyskanego efektu. Szlifujemy artykuł i publikacja na dniach, kto chce być wołany niech plusuje ten wpis

#forbot #elektronika #programowanie #sztucznainteligencja #ciekawostki #technologia
Forbot - Jeśli spodobał Wam się nasz artykuł o SI na STM32 to co powiecie na wykorzys...
  • 14
@shpyo: tak, ale niestety (jak widać) musieliśmy trenować sieć na zabawkowych znakach, które nie są polskie, więc dla lepszego efektu trzeba byłoby powtórzyć uczenie dla prawdziwych znaków. Może kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@citizen: jeśli napiszesz kod sam a nie skopiujesz to nie podlega to patentowi z tego co wiem, można opatentować kod konkretny, ale nie idee czyli rozpoznawanie obiektów. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
tak, ale niestety (jak widać) musieliśmy trenować sieć na zabawkowych znakach, które nie są polskie, więc dla lepszego efektu trzeba byłoby powtórzyć uczenie dla prawdziwych znaków.


@Forbot: A nie lepiej było zrobić film kamerą z samochodu i tym uczyć?
@Forbot: w sumie to zbraklo mi jednej informacji dla laika... to jest biblioteka tak? mozna ja wykorzystac na stm32 cokolwiek to jest..wiem ze jakas platforma z tekstu...ale czy dedykowana? mozna to wrzucic do arduino? jako laik ogarniajacy w maksie tranzystory wywalilem sie na poczatku
@Forbot: A nie lepiej było zrobić film kamerą z samochodu i tym uczyć?


@sciana: nie taki był główny cel artykułu. Znaki drogowe to tylko przykład - główny cel tego artykułu był trochę inny, jutro będzie publikacja to zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forbot: w sumie to zbraklo mi jednej informacji dla laika... to jest biblioteka tak? mozna ja wykorzystac na stm32 cokolwiek to jest..wiem ze jakas platforma z tekstu...ale czy dedykowana? mozna to wrzucic do arduino? jako laik ogarniajacy w maksie tranzystory wywalilem sie na poczatku


@PeaceUN: rozumiem, że pytasz o to co linkowałem w kwestii STM32? To jest biblioteka firmy ST, która jest przygotowana pod ich układy. Nie ukrywam jednak, że