Wpis z mikrobloga

Jeśli spodobał Wam się nasz artykuł o SI na STM32 to co powiecie na wykorzystanie płytki Asus Tinker Edge T z modułem Google Coral do budowy systemu, który rozpoznaje znaki drogowe? Udało nam się osiągnąć całkiem fajny wynik - grubo ponad 150 fpsów (aż kamera nie nadąża). W załączniku demo uzyskanego efektu. Szlifujemy artykuł i publikacja na dniach, kto chce być wołany niech plusuje ten wpis

#forbot #elektronika #programowanie #sztucznainteligencja #ciekawostki #technologia
Forbot - Jeśli spodobał Wam się nasz artykuł o SI na STM32 to co powiecie na wykorzys...
  • 14
  • Odpowiedz
@shpyo: tak, ale niestety (jak widać) musieliśmy trenować sieć na zabawkowych znakach, które nie są polskie, więc dla lepszego efektu trzeba byłoby powtórzyć uczenie dla prawdziwych znaków. Może kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Forbot: Dlaczego jesli w kadrze jest jeden znak, i jest to stop, dobrze oswietlony, z widocznym napisem, o jedynym takim kształcie wśród innych znaków, to i tak zgodnośc to tylko 60%? Te 40% to co?
  • Odpowiedz
@prawdziwek: zdjęcia do nauki sieci były robione przy innych warunkach oświetleniowych i przy innym tle. Do tego sieć była uczona na stosunkowo małej liczbie zdjęć (100 szt).
  • Odpowiedz
Czy rozpoznawanie znaków drogowych nie jest czasem opatentowaną już technologią? Pamiętam, że Tesla miała z tym problemy.
  • Odpowiedz
@citizen: jeśli napiszesz kod sam a nie skopiujesz to nie podlega to patentowi z tego co wiem, można opatentować kod konkretny, ale nie idee czyli rozpoznawanie obiektów. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
  • Odpowiedz
tak, ale niestety (jak widać) musieliśmy trenować sieć na zabawkowych znakach, które nie są polskie, więc dla lepszego efektu trzeba byłoby powtórzyć uczenie dla prawdziwych znaków.


@Forbot: A nie lepiej było zrobić film kamerą z samochodu i tym uczyć?
  • Odpowiedz
@Forbot: w sumie to zbraklo mi jednej informacji dla laika... to jest biblioteka tak? mozna ja wykorzystac na stm32 cokolwiek to jest..wiem ze jakas platforma z tekstu...ale czy dedykowana? mozna to wrzucic do arduino? jako laik ogarniajacy w maksie tranzystory wywalilem sie na poczatku
  • Odpowiedz
@Forbot: A nie lepiej było zrobić film kamerą z samochodu i tym uczyć?


@sciana: nie taki był główny cel artykułu. Znaki drogowe to tylko przykład - główny cel tego artykułu był trochę inny, jutro będzie publikacja to zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Forbot: w sumie to zbraklo mi jednej informacji dla laika... to jest biblioteka tak? mozna ja wykorzystac na stm32 cokolwiek to jest..wiem ze jakas platforma z tekstu...ale czy dedykowana? mozna to wrzucic do arduino? jako laik ogarniajacy w maksie tranzystory wywalilem sie na poczatku


@PeaceUN: rozumiem, że pytasz o to co linkowałem w kwestii STM32? To jest biblioteka firmy ST, która jest przygotowana pod ich układy. Nie ukrywam
  • Odpowiedz