Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest, że piszą o tym, iż brakuje kilkudziesięciu tysięcy osób do pracy w IT a gdy przychodzi co do czego to trzeba wysłać kilkaset CV aby się dostać na stanowisko juniora jeżeli chodzi o programistę?

#pracait #pracbaza #bezrobocie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa934570a95cb000a8f3e7f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: wystarczy podziękować szkołom programowania które w kilka miesięcy obiecują zrobić z kompletnie zielonej w temacie IT osoby programistę.

Jeśli faktycznie znasz się na rzeczy, masz swoje projekty oprócz tych na uczelnię to prędzej czy później pracę dostaniesz, zawsze możesz celować w bardziej niszowe kierunki w programowaniu i ew. później "przenieść się" na swoją docelową działkę.

Btw. jeśli chcesz być dobrym programistą nie skupiaj się tylko i wyłącznie na jednym języku
Jak to jest, że piszą o tym, iż brakuje kilkudziesięciu tysięcy osób do pracy w IT a gdy przychodzi co do czego to trzeba wysłać kilkaset CV aby się dostać na stanowisko juniora jeżeli chodzi o programistę?


@AnonimoweMirkoWyznania: jak to jest, ze pisze do mnie po 15 karyn hrowych na linkedinie ale wszystkie zlewam bo gdy przyhodzi co do czego to nawet nie potrafia przebic tych 16k ktore teraz mam a
@testovirondepot: u mnie podobnie, strasznie mało ofert na linkedinie które przebijają sensownym procentem obecną taką sobie stawkę xd a jak już jest coś ciekawszego to zwykle się pojawia jakiś dziwny haczyk ( ͡º ͜ʖ͡º)
Też mam problem ze znalezieniem pracy juniora. Nie mam wykształcenia ani profesjonalnego, zespołowego doświadczenia. Pracowałem tylko w sklepie internetowym, gdzie robiłem głównie wewnętrzne narzędzia. No i mam na githubie kilka modów do pewnej gry.
Pracuję nad swoim imageboardem (wiem że mało oryginalne) na ASP.NET + Vue. Obecnie wszystko działa, stoi na serwerze już od ponad dwóch tygodni bez problemów. Wychodzi na to że samodzielne ogarnięcie serwera na Linuxie (.NET Core), napisanie od