Wpis z mikrobloga

dlaczego nie wolno latać dronem? Pytam serio, szkodzi to komuś?


@pan-violaceus: http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/137814/tatry_w_gorach_nie_wolno_latac_dronami_jest_to_zagrozenie_dla_zwierzat_ale_i_dla_smiglowca_topr

zwierzętom w parku, innym osobom na jego terenie, ratownikom w śmigłowcu

@robert5502: trochę głupkowate hasło. Przemoc domowa jest penalizowana w polskim systemie karnym, co niby ma ten transparent zmienić?
no nie wiem może nawiązuje do tego? E nie, za logiczne


@pacjent_0: cytat z artykułu:

Tu od 10 lat rada miasta (trzech kolejnych kadencji) nie przyjęła jeszcze przepisów wprowadzających w mieście ustawę dotyczącą przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Co niby przepisy miejskie mają wspólnego z penalizacją przemocy w rodzinie i reagowanie na nią? Prawo karne mamy ogólnopolskie a nie jakieś inne dla Zakopanego. Rozwiązywanie takich problemów na poziomie miejskim to absurd.
@Morf: Dla was społeczeństwo musiałoby uznać przemoc domową jako tradycję narodową żebyście pojęli, że brak pochwały nie znaczy braku praktyki. Problemem nie jest to, że ludzie uważają przemoc domową jako coś dobrego, a raczej że zbyt mało jest robione, by jej zapobiec.

EDIT: Piernik do wiatraka ma to, że to, że coś jest prawnie karalne nie znaczy, że robota z głowy, bo już wszystko zrobiliśmy. To dobry start, to na pewno.
Dla was


@mastergame1311: Nie wiem dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej. Uosabiam jakiegoś twojego zbiorowego wroga?

Problemem nie jest to, że ludzie uważają przemoc domową jako coś dobrego, a raczej że zbyt mało jest robione, by jej zapobiec.


@mastergame1311: Jacy ludzie? Gdzie te miliony kibicujące mężom którzy biją żony (i na odwrót) się ukrywają?

To dobry start, to na pewno.


@mastergame1311: Dobrym startem byłaby pomoc chociaż jednemu mężczyźnie/kobiecie
fajna logika, taka na poziomie "po co nam konwencja stambulska, mamy prawo".


@pacjent_0: Czyli w Czechach i na Słowacji to jest milion razy gorzej niż w Polsce bo nieratyfikowali Konwencji Stambulskiej tylko mają zapisane we własnym prawie przepisy dotyczące ścigania za przemoc fizyczną/stalking etc? Wyjaśnisz mi może swoje stanowisko czy tylko będziesz rzucał ogólnikami? :)

No i jak niby ratyfikacja Konwencji Stambulskiej przez Polskę poprawiła sytuację kobiet i mężczyzn w naszym
@Morf: Zastosowałem skrót myślowy, poprzez "was" mam na myśli internetowych konserwatystów piszących pierdoły w internecie.

Jacy ludzie? Tacy jak ty, którzy umniejszają sprawie. 88 tysięcy ofiar przemocy domowej w 2018 roku to nie jest tak mało (a wśród tego około ćwiartka to mężczyźni).

O pomocy ludziom przecież pisałem, temu ma służyć przecież ten transparent, co nie? Żeby zwalczać problem o naturze społecznej trzeba najpierw go upublicznić, bo inaczej będą osoby, które
@Morf: to, że powiat tarzański dalej nie ratyfikował konwencji antyprzemocowej, co znacznie utrudnia służbom i pomocy społecznej pomoc ofiarom. Co zmienią happeningi, protesty i uświadamianie? Poczytaj sobie o całej historii ruchów obywatelskich, bo przecież nic nie zrobiły.
A jak mi wyjedziesz, że hurr durr za szybko i niemiło to o MLK mówili to samo.
Nienawidzisz ludzi za to, ze szukaja nadziei w Bogu?


@Draszko: Nie "nadziei", tylko "różowej przepaski na oczy", ale tak. Z tej waszej posranej "nadziei" wrzucacie innych w niebezpieczeństwo bez ich wiedzy i zgody.

bo pieklo mezczyzn tez istnieje i wiem o tym bardzo duzo


Niby jak?