Wpis z mikrobloga

dlaczego nie wolno latać dronem? Pytam serio, szkodzi to komuś?


@pan-violaceus: http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/137814/tatry_w_gorach_nie_wolno_latac_dronami_jest_to_zagrozenie_dla_zwierzat_ale_i_dla_smiglowca_topr

zwierzętom w parku, innym osobom na jego terenie, ratownikom w śmigłowcu

@robert5502: trochę głupkowate hasło. Przemoc domowa jest penalizowana w polskim systemie karnym, co niby ma ten transparent zmienić?
no nie wiem może nawiązuje do tego? E nie, za logiczne


@pacjent_0: cytat z artykułu:

Tu od 10 lat rada miasta (trzech kolejnych kadencji) nie przyjęła jeszcze przepisów wprowadzających w mieście ustawę dotyczącą przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Co niby przepisy miejskie mają wspólnego z penalizacją przemocy w rodzinie i reagowanie na nią? Prawo karne mamy ogólnopolskie a nie jakieś inne dla Zakopanego. Rozwiązywanie takich problemów na poziomie miejskim to absurd.
@Morf: Dla was społeczeństwo musiałoby uznać przemoc domową jako tradycję narodową żebyście pojęli, że brak pochwały nie znaczy braku praktyki. Problemem nie jest to, że ludzie uważają przemoc domową jako coś dobrego, a raczej że zbyt mało jest robione, by jej zapobiec.

EDIT: Piernik do wiatraka ma to, że to, że coś jest prawnie karalne nie znaczy, że robota z głowy, bo już wszystko zrobiliśmy. To dobry start, to na pewno.
Dla was


@mastergame1311: Nie wiem dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej. Uosabiam jakiegoś twojego zbiorowego wroga?

Problemem nie jest to, że ludzie uważają przemoc domową jako coś dobrego, a raczej że zbyt mało jest robione, by jej zapobiec.


@mastergame1311: Jacy ludzie? Gdzie te miliony kibicujące mężom którzy biją żony (i na odwrót) się ukrywają?

To dobry start, to na pewno.


@mastergame1311: Dobrym startem byłaby pomoc chociaż jednemu mężczyźnie/kobiecie