Wpis z mikrobloga

Kisnę jak pomyślę o początkach pandemii i o wykopkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki the best of wg mnie:
- śmianie się z UK i Szwecji, że będą mieć drugie Włochy,
- plusowanie w gorące Szumowskiego bo rząd super ogarnął i podjął zdecydowane kroki w walce z wirusem,
- hejtowanie ludzi, którzy pojechali do rodziny na Wielkanoc,
- śmianie się z feministek w Hiszpanii, że rozniosły wirusa w czasie protestów,
- historie o zamykaniu miast, potwierdzone przez kolegę kolegi,
- popieranie policjantów wystawiających mandaty za mycie samochodu lub pójście do lasu,

Można by długo wymieniać.

Rozmawiałem przed chwilą z kolegą, który jest w UK. Mają lockdown ale można wyjść rekreacyjnie raz dziennie, więc nikt tego nie sprawdza. Jeżeli są wprowadzane ograniczenia to przynajmniej tydzień wcześniej o nich informują. Nigdy nie mieli nakazu noszenia maseczek. Ludzie, którzy nie mogą pracować przez pandemie dostają 80% pensji za siedzenie w domu. W szpitalach odbywają się planowo zabiegi i operacje, karetki nie stoją przed szpitalami w kolejkach. Gdy rozpoczęła się pandemia tam gdzie się dało przestawiono produkcję na wytwarzanie części do respiratorów. W marcu mieli 5k respiratorów, teraz mają 30k.

To tyle co chciałem powiedzieć, wracam na główną poczytać o upadającej Francji/Szwecji, Włochach umierających na ulicy i Niemcach zazdroszczących Polakom dobrobytu. Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #takaprawda #bekazpisu #bekazprawakow #kwarantanna #uk #gorzkiezale
  • 22
Nigdy nie mieli nakazu noszenia maseczek.


@jutokintumi: nie jest to do konca prawa, poniewaz nakaz od dluzszego czasu obowiazuje w sklepach i transporcie publicznym oraz tam gdzie jest bliski kontakt ludzi. jedyna roznica jest taka, ze nie ma nakazu noszenia maseczek na swiezym powietrzu, ale to akurat wynika ze zdrowego rozsadku, a tego jak wiadomo nigdy w ojczyznie nie bylo w nadmiarze xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@jutokintumi: Operacje i zabiegi są przekładane. Mam kumpla który miał mieć operację w czerwcu, potem na wrzesień, teraz nawet nie podali mu terminu. Przepuklina w kręgosłupie, ledwie chodzi, cały czas na lekach przeciwbólowych.
Na SORze są kolejki gdy sam pojedziesz, cześć ludzi jest odsyłana z kwitkiem, nie wiem jak z karetkami. Przechodnie na telefon, bardzo trudno spotkać się z lekarzem.
W Marcu mieli 14k, a nie 5k respiratorów. Ale masz rację
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@jutokintumi: Nie zgodzę się z maseczkami. Mieszkam w UK i jakiś czas temu kierowca autobusu nie wpuszczał do środka ludzi bez maseczek, niektóre sklepy również coś takiego wprowadziły. Przy wejściu stał ochroniarz i pilnował. Nie wiem, jak teraz z autobusami, bo jeżdżę autem.

Z tymi zabiegami też tak nie do końca. Moja koleżanka dostała wczoraj list z odwołaniem wizyty u specjalisty, a to tylko wizyta. Zabiegi też są niestety przekładane. Przez
plusowanie w gorące Szumowskiego bo rząd super ogarnął i podjął zdecydowane kroki w walce z wirusem


@jutokintumi no bo na początku nawet podjęto zdecydowane kroki i sprawiało to wrażenie jakiejś organizacji.

A potem wyszedł Vati i kazał staruchom iść na wybory i trabil że wirus jest w odwrocie. Aż sami w to uwierzyli, olali sprawę i teraz jest jak jest.
Na samym początku byli jeszcze korona-panikarze wrzucający filmiki ludzi umierających na ulicach, prostujący wpisy anonimów o chorobie upłynniającej płuca, linkujący do doniesień o paleniu chorych żywcem i innych takich rzeczach. Niektórzy teraz piszą o plandemii.
@jutokintumi: no niby spoko w UK ale tu jest wielki problem żeby się dostać do lekarza albo dentysty nawet jak będziesz chciał zapłacić. Boli cie ząb i wyjesz z bólu? Trudno, czekaj albo dadzą ci termin i go zaraz odwołają. Wrasta ci paznokieć? Sorry, możemy zrobić wideo konsultacje i przepisać ci antybiotyk jak jedyne czego potrzebujesz to po prostu jakiegoś chirurga który wytnie ci ten cholerny paznokieć. W lato udało mi
Hej pracuje na operacyjnym w największym szpitalu w hampshire. Zabiegi w 90% planowane, mój departament to połowa kardiologia dorośli i połowa pediatria dzieciaki. 10 sal operacyjnych. Ostatnie 2 tyg mamy problem z anestezjologami i braliśmy ich z zewnętrznych agencji. W ramach ciekawostki: w szpitalu mamy łącznie 38 pacjentów pozytywnych covid, leżą na jednym wardzie + 3 pacjentów na oiomie.
@jutokintumi: Maseczki sa obowiazkowe w sklepach i w transporcie miejskim.
Furlough - 80% dostajesz tylko jak jestes w grupie najwyzszego ryzyka lub twoje stanowisko pracy zostaloby zlikwidowane, to nie jest tak, ze kazdy ot tak moze sobie pojsc na wolne i dostawac pieniadze za nic.

Szpitale maja male opoznienia, ale dzialaja dobrze.
Praktyki lekarskie sa zamkniete, mozna sie dostac na wizyte telefoniczna xD ale te gabinety lekarskie to od poczatku byla