Wpis z mikrobloga

@Kowixx to oczywiście jest prawda ale wynika to z tego że mężczyźni więcej pracują wykonują lepiej płatne zawody. Kobiety często mają tylko 10 lub 20 lat pracy. Ostatni przypadek w mojego otoczenia. Jedna pani przepracowała 11 lat i dostała najniższą emeryturę około 1000 zł brutto. Druga pani nadal pracuje a ma już ponad 50 lat stażu pracy udokumentowanego i ma niecałe 1700 zł brutto.
@Kowixx: #pieklomezczyzn interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg, ale:

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego kobiet (czyli do 60 lat) spowoduje, że w rocznikach urodzonych po 1980 roku niewiele z nich "odłoży" kapitał nawet na emeryturę minimalną.

Kluczowe jest podniesienie wieku emerytalnego kobiet z 60 do 65 lat. Podniesienie wieku emerytalnego mężczyzn z 65 do 67 lat już nie jest tak znaczące


Mówiła Joanna Tyrowicz, profesor UW z Zakładu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.
po raz trzeci i mam nadzieję ostatni

Nie pytam o powód tej różnicy


@Kowixx: Nie widziałem wcześniejszych odpowiedzi jak to pisałem ¯\_(ツ)_/¯

Niemniej postulat o wyrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest postulatem równościowym i potrzebnym gospodarce. Podkopywanie go jest raczej średnim pomysłem.

Choć w sumie i tak PiS będzie miał to w dupie, jak wszystko co nie odpowiada katolicko-konserwatywnej linii poglądowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)