Wpis z mikrobloga

No Elo

Chce zająć się alternatywnymi metodami parzenia kawy. Wybór padł na dripa v60. Ale zastanawiam się nad odpowiednim młynkiem ręcznym.

Może ktoś poleciec coś tańszego niż comandante?
Tak wiem, ze będzie gorszy ale na razie nie stać mnie na coś lepszegoxD

#pytaniedoeksperta
#kawa
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smietanaminer: nada się, pod espresso to i ile pamiętam spoko był 1zpresso jx (chyba) można go wyrwać za jakieś 350 zeta. Jak jesteś z okolic wawy to możemy się ustawić i na xeo sobie sprawdzisz
@Jakis_Leszek: Przy obecnym wyborze dobrych młynków z chin nie szedłbym w żarna inne niż stalowe. Przerabiałem hario i na dripie będziesz się #!$%@?ł, bo spore pylenie będzie ci losowo zatykać stożek,a ty będziesz rwał włosy czytając fora próbując rozwiązać problem. Myślę, że na start nie zauwazysz jakiejs kolosalnej roznicy między timemore a xeoleo. Bierz ten na który masz budżet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jakis_Leszek: ja mam xeo a jak będzie time w dobrej promocji to na delegacje sobie kupię. Nie sądzę żeby szaraczek jak ja odczuł różnice, ja tam nie wyczuwam w kawie nut lawendy ze stoku leżącego na południowym zboczu obok plantacji winogron;) bierz tańszy. Najwyżej w przyszłości zmienisz