Wpis z mikrobloga

  • 4711
#covid19 #koronawirus #szpital #smutnazaba 34 lvl here. Właśnie czekam w karetce na przyjęcie do szpitala. 14 dzień infekcji. Zapalenie płuc, skurcze oskrzeli, gorączka od 7 dni, dreszcze, poty kilka razy dziennie takie jak spod prysznica. Antybiotyk nie działa, Deksametazon doraźnie pomaga, ale na chwilę. Poprawy ogólnie brak, objawy się nasilają. Nie wiem jak to będzie, cykam się. Żona i dwie małe córeczki w domu zapłakane zostawiłem i nie wiem czy wrócę. Ogólnie brak chorób współistniejących. Lekkie nadciśnienie, trochę nadwaga. Ps. Przed nami 6 kartek czeka.
berecik - #covid19 #koronawirus #szpital #smutnazaba 34 lvl here. Właśnie czekam w ka...

źródło: comment_1604413714xx1ukFbzk8Ywplp1s8ld4S.jpg

Pobierz
  • 550
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@berecik

Zdrowia! U mnie przebieg niby łagodny, ale z 4 dni wykręcało mnie jak szmatę więc faktycznie ciężko porównać to do "zwykłej" grypy. No i teraz zadyszka po jakiejkolwiek czynności fizycznej plus brak smaku i węchu też odbiera chęć życia.
  • Odpowiedz
@agataen:
Też się bałam, co z dziećmi gdy u nas się zaczęło. Było ok, dzieci przeszły bezobjawowo a u nas ani jednego dnia nie było takiego, żeby żadne z nas nie było w stanie dzieci ogarnąć, u Was pewnie też będzie dobrze, bo poważny przebieg u młodych rzadko się zdarza..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@dondon: Ta choroba nie działa zero-jedynkowo. Przychodzi moment że zaczynasz tracić siły, przychodzą duszności, dostajesz skurczu oskrzeli. Dostałem tlen, Deksametazon dożylnie i tak jak ktoś pisał wcześniej dosyć szybko postawiły mnie do życia. Kojarzysz, że himalaiści wchodzący w góry bez tlenu odczuwają przeszywające zimno i odmrożenia, a ci z tlenem nie. Gdy zaczyna brakować tlenu całe ciało wpada w dreszcze, zaczynasz mieć skurcze oskrzeli, i zaczynasz się dusić. Zaczyna boleć
  • Odpowiedz
@berecik: coś z tym nadciśnieniem na rzeczy. W gronie znajomych jest właśnie parę osób z nadciśnieniem, których też chwyciło. Zdróweczka i odwagi! Musi być dobrze :)
  • Odpowiedz