Wpis z mikrobloga

Wczoraj na profilu fb strajku kobiet pojawił się post, w którym organizatorzy protestu chwalą się utworzeniem rady konsultacyjnej. Poptatrzyłem na skład, poptatrzyłem na postulaty i zrobiłem wielkie xD. Nie omieszkałem skrytykować, że biorą Szumlewicza i proponują zlikwidowanie "śmieciówek", postulat jakby prosto z lewicy. Dzisiaj rano komentarz spadł z rowerka i więcej komentarzy ode mnie już nie przyjmą, zrobiłem jeszcze większe xD

Wiecie dlaczego KOD upadł? Z dzisiejszej perspektywy mieli bardzo istotne zarzuty do PISu, widzimy jak dzięki reformie sądownictwa, zawłaszczeniu prokuratury i zdemolowaniu TK karakan robi co chce i przed nikim nie odpowiada. KOD upadł z dwóch powodów - po pierwsze przylepili się do niego politycy jednej opcji, akurat tej która właśnie utraciła władzę, po drugie z powodu szemranego lidera, który postanowił się wzbogacić na lewych fakturach.

Co widzimy z protestem kobiet? Dokładnie to samo, z tą różnicą, że działania są pod promocję Razemków, czyli planktonu politycznego, który nawet nie jest brany pod uwagę jako koalicjant, a nie największa partia opozycyjna. Liderem jest jeszcze bardziej szemrana persona, która odkupiła od Wrocławia kamienicę za bezcen. Dziwnym przypadkiem, nie tak dawno Strajk Kobiet kazał Hołowni #!$%@?ć - ciekawe dlaczego, może dlatego że na tym całym cyrku jemu urosło poparcie, a Razemkom stoi na 7%?

Gratulacje dla Lewicy za pogrzebanie największego oddolnego ruchu jeszcze zanim jeszcze cokolwiek udało się osiągnąć, tylko po to aby pod płaszczykiem "organizacji non profit" wylansować się politycznie, ale coś nie pykło.

Pomimo bycia liberałem światopoglądowym, który jest za pełną liberalizacją prawa do przerywania ciąży na model zachodni, mam w dupie ten ruch i ten protest, za który trzymałem kciuki. Parafrazując mojego przyjaciela, wolę mięć #pieklokobiet bo zawsze można na skrobankę pojechać na Słowację, ale za to nie mieć złodziei, którzy dojebią 60% dochodowym a zostawią socjal na poziomie Nigeryjskim, no bo co da się utrzymać ze zrabowanej kasy tej wąskiej grupy, która dobrze zarabia?

#strajkkobiet #protest #bekazlewactwa #razem
shiverr - Wczoraj na profilu fb strajku kobiet pojawił się post, w którym organizator...

źródło: comment_1604308908Lmd6IO3zYmLHnhbM4P0l3p.jpg

Pobierz
  • 38
@shiverr: Osobiście jestem za przynajmniej przywróceniem kompromisu aborcyjnego w Polsce (o ile opublikują wyrok TK), ale na pewno nie będę sponsorował roszczeniowych Razemków co to za 2k nie pójdą pracować do pierwszej pracy i trzeba im od razu mieszkanie dać. Ludzie jeszcze kilka lat temu zaczynali z 1.5k na rękę i albo mieszkali z rodzicami, albo wynajmowali wspólnie pokój/mieszkanie i pracowali na sukces, nikt im niczego nie dał, sami sobie zapracowali.
@jaunas: żeby coś osiągnąć w tych protestach musisz pociągnąć z sobą więcej ludzi niż elektorat partii lewicowych. Postulaty fajnie wyglądają na kartce czy monitorze, ale więcej ludziom pokazują czynny liderów. Nie jedzie się w takim momencie na wakacje do #!$%@? pana.

Teraz samozwańczy komitet z Bonim, Szumim i rozdartym babsztylem na czele ludzi za sobą nie pociągnie. Pociągało #!$%@? na PiS.
@pusiarozpruwacz: Tak, nie jedzie się też będąc ministrem zdrowia do Hiszpanii, tym bardziej że przestrzegało się przed tym innych. Znany też jest alimenciarz będący prezesem TVP. Tym ludziom jakoś nie przeszkodziło jakoś w niczym.

Te sprawy natomiast nie są tak naciągnięte do niebotycznych rozmiarów - choć w zasadzie są takie same. Przykładów jest znacznie więcej.
@jaunas: ale chyba rozmawiamy o pogonieniu PiSu. To oni maja za sobą machinę propagandowa, nie opozycja. Przecież oni nie będą, no i nie traktują wszystkich równo. Swoje wpadki tuszują, innych nagłaśniają. Wiec trzeba im ograniczyć pole manewru, a nie dawać szanse podniecać spory. Cały czas ci powtarzam musisz przekonać do siebie ludzi nie będących za tobą wcześniej, nawet zwolenników PiS. Myślę, że się to nawet udawało, ale kolejne decyzje skazują następne
@pusiarozpruwacz: Mówię cały czas o tym, że ludzie dali sobie wmówić przy pomocy pisowskiej propagandy, że te rewelacje miały jakieś znaczenie.

Tak jak alimenty Kurskiego nie mają żadnego związku z TVP, tak i alimenty Kijowskiego nie mają związku z obroną praworządności.

Uleganie propagandzie ("no nieładnie, że pojechał teraz na wakacje"), zamiast zbijanie jej ("to nie ma znaczenia dla sprawy") jest przeciwskuteczne. TVP jak nie znajdzie "paliwa", to samo je sobie wyprodukuje