Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszkam w toksycznym miejscu. Nie tylko dom ale i osiedle. Jestem po studiach i nie chciałam isc do pracy za 2,5k pln wiec czekalam, czekalam i w koncu sie udalo. Korporacja-praca zdalna za 3,5k pln netto. Zaczynam w przyszlym tygodniu szkolenie i zastanawiam sie czy to ma sens. Bardzo sie ciesze, ze podlapie skillsy ale czy ta pensja pozwoli mi sie utrzymac samej w miescie wojewodzkim gdzie znajduje sie firma? W domu ciagle burdy, klotnie juz mam dosc. Niestety na razie boje sie przeprowadzic bo to okres probny 3 miesiace z czego 3tyg to szkolenie. Pozniej jak sie sprawdze to umowa na czas nieokreslony i bede mogla stad uciec ale myslicie ze dam rade sie utrzymac za te pieniadze? Nie chce z nikim mieszkac wiec rozwazam prace fizyczna za granica z powodu wyzszych zarobkow. Strasznie sie boje co bedzie ale w domu juz nie daje rady. Jak sie wyprowadze to juz tu nie wroce. Nie wiem co mam robic.
#pracbaza #emigracja #zarobki #rodzina #korpo #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f9b3b960860c8092cf49435
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim to zmien nastawienie bo po sposobie wypowiedzi probujesz brzmiec jak jakas ofiara losu, a tak naprawde masz normalna zwykla sytuacje, fajna perspektywe na przyszlosc i normalne zycie przed soba (stabilna praca w korpo ktora da ci rozwoj, szkolenia, pieniadze, ulozy kariere zawodowa i w perspektywie da ci rowniez podwyzki).

Przestan sie uzalac, tylko zacznij dzialac, nawet wyprowadzka z domu juz dawno powinna sie odbyc bo mieszkanie w miejscu
@Dentka7: latwo ci mowic, nie wiesz przez co OP przechodzi i jaka moze miec 'wrazliwosc' na pewne sprawy. Wiekszosci przez zycie w patole brakuje pewnosci siebie zeby podjac pewne kroki. I czasami wystarcza dobre slowa otuchy a nie 'przestan sie uzalac'
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, 3.5k starczy przy rozsądnym życiu ALE
ale
Jeżeli jesteś pewien, że to praca stała, w sensie że będziesz ją miał i nie wrócisz do domu z podkulonym ogonem po miesiącu czy dwóch to jak najbardziej jedź. Bo jeżeli nie jesteś pewien, to poczekaj miesiąc dwa, odłóż na tyle dużo pieniędzy, żebyś przez miesiąc czy dwa mógł szukać pracy siedząc w pokoju/mieszkaniu
nie wiesz przez co OP przechodzi


@ChelseaDagger: Wiem przez co przechodzi bo to opisał. Ma prace, ma stabilne zatrudnienie, ma stały dopływ gotówki. Czego chciec wiecej? Reszta siedzi w głowie. OP musi jak najszybciej zdac sobie sprawe z tego, ze ma fajne zycie i zaczac z niego korzystac.

i jaka moze miec 'wrazliwosc' na pewne sprawy


Albo jaka ma 'niewiedze'. Wrazliwosc wrazliwoscia, ale w tym przypadku to jest chyba juz niewiedza.