Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkostrimi: to jest niekończąca się wojna;)
Tab vs spacja
I nawiasy od niej linii czy nie.

Ja preferuję Allman i spacje ale najbardziej wkurza jak się ma kilka projektów i każdy inne ustalenia. Wszystkie IDE powinny mieć możliwość zapisywać te ustawienia na poziomie projektu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Fragment kodu poglądowy, prosto z Google grafika :) ale osobiście w C# też trzymam się stylu wg zaleceń MS, bo jakoś mi one pasują estetycznie (allman), chociaż zdarza mi się opuszczać klamry przy prostych jednoliniowych warunkach/pętlach (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Wszystkie IDE powinny mieć możliwość zapisywać te ustawienia na poziomie projektu.


@zibizz1:

Właśnie o tym mówię. Kiedyś ten problem próbował rozwiązywać EditorConfig, ale był bardzo biedny jeśli chodzi o możliwość konfiguracji. Większość edytorów jednak
  • Odpowiedz
@RobieInteres widzisz te pionowe przerywane linie między nawiasami klamrowymi na screenie? Moim zdaniem w adnotacji allman i whitesmith wygląda to estetycznie w visual studio. No ale oczywiście każdy może mieć własne zdanie :p Swoją drogą najechanie na tą linie w visual studio Ci fajnie pokaże gdzie jesteś w kodzie, co przy mocno zagnieżdżonych rzeczach jest przydatne, jak nie próbowałeś to polecam spróbować o ile masz visual studio
  • Odpowiedz