Wpis z mikrobloga

#it #windows
Słuchajcie, potrzebuję jakieś programu do łączenia z pulpitem zdalnym i do udostępniania pulpitu zdalnego, który jest darmowy (nie w wersji trail tylko dosłownie darmowy), pozwala łączenie inne niż po adresie ip (brak stałego ip) oraz nie wymaga konta Google.
  • 22
@YogiYogi:

LogmeIn? Dawno nie używałem ale był spoko i darmowy.

Spójrz co napisałem wcześniej:

jest darmowy (nie w wersji trail tylko dosłownie darmowy)

@MadzikMajk07:

Jest też total viewer darmowy do użytku niekomercyjnego. Logowanie jest po id i pinie

Nie znalazłem nigdzie takiego programu.
@push3k-pro "Bezpłatne rozwiązanie do prywatnego, niekomercyjnego użytku" - cytat z ich strony.
TeamViewera nie trzeba nawet instalować. Wystarczy, że go uruchomisz z pliku instalacyjnego.
Sondowałeś możliwość ustawienia statycznego IP na modemie/ruterze? Ponadto, przynajmniej w teorii jeżeli urządzenia nie będziesz wyłączał to IP nie powinno się zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@push3k-pro: W sieci lokalnej UltraVNC też powinno działąć po nazwie.
@Filip3k91:

W sieci lokalnej UltraVNC też powinno działąć po nazwie.

Ok, może tak napszę:
- maszyna, do której trzeba się łączyć, nie ma stałego ip, ani nie ma możliwości przypisania jej takowego, a łączyć się trzeba przez internet.

TeamViewera nie trzeba nawet instalować. Wystarczy, że go uruchomisz z pliku instalacyjnego.

Też tak myślałem, ale dzisiaj odkryłem, że oni jakoś wykrywają po protokole co kto robi i blokują możliwość łączenia.