Wpis z mikrobloga

Wybieram się na dwudniowe zwiedzanie Londynu, jakieś propozycje co trzeba zobaczyć? Z pewnością obskoczę parę muzeów i okolice westminster a do tego chciałbym pozwiedzać jakieś mniej popularne, ale wciąż fajne miejscówki.
W sumie jakby ktoś chciał oprowadzić w zamian za parę piwek/drinków w pubie pod wieczór to śmiało.
#uk #londyn #anglia #podroze
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@poetanawygnaniu: parę muzeow nie dasz rady, wybierz może max 2 :D i serio mówię, Natural History to minimum godzina żeby coś zobaczyć, British to samo ale to tak, że biegniesz po trasie top10 i tylko spoglądasz a jak znam życie to chetnie posiedzisz dłużej lub zapiszesz się na którąś z darmowych wycieczek po muzeum

Nie wiem ile z tych atrakcji działa ale to Ci da pogląd co można zobaczyć:

Polecam wpisać
@poetanawygnaniu: ja jeszcze dodam, ze najlepiej w muzeach jest zarezerwowac sobie wizyte wczesniej - teraz bodajze bez problemu mozna we srody, ale juz weekendy sa zajete.
Co do Shoreditch - warto też zahaczyć o Brick Lane.
Z parków fajny jest też Victoria Park oraz Battersea park (mój ulubiony)
@seledynowa_panienka: z muzeów miałem na liście The Science Museum, Natural history museum, The British Museum no i właśnie Galerię Narodową, przez dwa dni chciałem na to przeznaczyć około 10h, ale może i macie rację że za dużo jak na jedną wycieczkę, zawsze będzie pretekst żeby wrócić, daleko nie mam ;)

@Pojedynczy: nie lubię nic zorganizowanego, wiem że można więcej się dowiedzieć etc, ale zawsze wolę zwiedzać samemu. Zmianę warty odpuszczę,
@poetanawygnaniu: jak lubisz streetart to pojedz do East London w okolice Shoreditch - Brick Lane - Hackney - duzo fajnych graffiti i murali, w weekend fajny market na Brick Lane i Spitafields. Normalnie tez w tych okolicach bylo duzo fajnych barow i klubow ale w czasie pandemii to dupa.
@poetanawygnaniu: Camden Town i obok Regent’s Park z świetnym widokiem na Londyn. Jak lubisz żarcie to Borough Market ale nie wiem czy teraz otwarty. No i Sky Garden ale trzeba miec rezerwacje. No i Notting Hill. Hyde Park... i z 50 innych rzeczy.
@poetanawygnaniu: w sky garden jak nie załapiesz się na darmową wejsciówkę to zawsze można zarezerwowac stolik w knajpie, wystarczy wziąć cokolwiek piwo czy śniadanie za 6f. Wtedy przeważnie są miejsca. Widok wieczorem zdecydowanie lepszy. Warto też pójść do tate modern na taras widokowy, jest darmowy.
@seledynowa_panienka
@Pojedynczy
Już po wycieczce (żodym nie wiedział że planuję wycieczkę dwa dni po wpisie) i najlepiej oceniam spektakl z Gatsbiego (cudowna groteska, aż mi głupio że bilety były tak tanie) I galerię narodową.

Oprócz tego zwiedziłem całe centrum, Westminster, Leicester Square, Piccadilly, Natural History Museum, Shoreditch, Hyde Park i St James Park (miałem po drodze z hotelu).

Ogólnie jak na dwa dni wyszło całkiem spoko, może trochę za dużo czasu w