Wpis z mikrobloga

nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopniu ciężkim przemawiała na proteście w katowicach
#protest
Reevhar - nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopni...
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawaello1: @Reevhar: potwierdzam. Pracuje w osrodku dla osob niepelnosprawnych i zdarzaly sie przypadki molestowania miedzy pacjentami. Z przeciwnej strony, zdarzaly sie tez przypsdki oskarzania pracownikow i rodzine o molestowanie, oczywiscie falszywe. Ojciec jednej z kobiet ma teraz zakaz przebywania z nia samemu, mimo ze nic mu nieudowodnili
  • Odpowiedz
  • 95
@balbezaur ogólnie przy niepełnosprawnościach mocno najprostsze instynkty działają. Agresja, popęd seksualny. Niepełnosprawność umysłowa to kwestia organicznego uszkodzenia/budowy mózgu ci ludzie po prostu nie będą nigdy w stanie się czegoś nauczyć albo cos zrozumieć. Już pomijam kwestie higieny bo to jest pikuś przy tym co się potrafi dziać. Do tego dochodzi stygmatyzacja społeczeństwa, która potrafi być chyba jeszcze gorsza. To co się stało po prostu pokazuje że albo mamy do czynienia w
  • Odpowiedz
  • 121
@Pawaello1 Byl wywiad matki chłopaka z zespołem Downa która porównała opiekę nad nim do okiełznania dzikiego goryla. 110kg goryla który ma 30lat i kiedy jest agresywny to rzuci 50letnia matka po ścianach. Co taka kobieta ma zrobić.
  • Odpowiedz
  • 7
@Kressska stopni niepełnosprawności jest kilka.
Gdyby wszystko zależało indywidualnie od człowieka to nie mówili byśmy o typowych symptimach chorób i nie dało by się nic diagnozowac. Zawsze są jakieś wspólne elementy dla każdego z różnym nasileniem.
  • Odpowiedz
@Reevhar: moja młodsza siostra ma zespół Downa i chodzi do szkoły specjalnej, a tam uczęszczają ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności... I raz wezwano moją mamę do szkoły, bo siostra przyniosła do szkoły nóż kuchenny (taki duży). Okazało się, że jakieś chłopaki
tak jej dokuczali, że siostra bała się o swoje bezpieczeństwo i w razie czego chciała ich odstraszyć. (Nie bez przyczyny ta obawa np. jedna nauczycielka z tej szkoły trafiła
  • Odpowiedz
  • 0
@Kressska poza tym cytuj całe zdanie, bo napisałem wyraźnie że dana osoba czegoś nie będzie w stanie się nauczyć I tyle. A nie ze wszystkie.
  • Odpowiedz
Pracowałam w szkole specjalnej. 20 letni chłopak, miał z 190cm wzrostu, onanizował się co jakiś czas na zajęciach. Niestety jak już do tego dochodziło to trzeba było ewakuować klasę (na szczęście w szkołach specjalnych to tylko kilka dzieciaków), zarzucić mu kocyk na ławkę (kocyk był zawsze pod ręką). Nie można mu było przerwać, bo stres wywoływał wtedy zawsze padaczkę. Oczywiście były procedury, żeby tego uniknąć i zareagować szybciej, ale nie zawsze działały.
  • Odpowiedz