Wpis z mikrobloga

nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopniu ciężkim przemawiała na proteście w katowicach
#protest
Reevhar - nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopni...
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bellie: Nie boją, tylko są po prostu głupi, wierzą w to co ktoś powie, nie sprawdzają . Prosty przykład, zobacz jak działa propaganda tv pis, albo jak się nienawidzi tych " wstrętnych pedałów". Zaraz się znajdzie taki ktoś, kto skatuję " bestie gwałciciela", bo tak mówi jakaś nieodpowiedzialna osoba.
  • Odpowiedz
@Akatora: Rzeczywiście ta dyskusja zeszła w złym kierunku niepotrzebnie skupiono się na stygmatyzowaniu osób z zespołem Downa, ale to jest najczęstsze skojarzenie po usłyszeniu o niepełnosprawności intelektualnej. Tak, że apeluję o nie przyklejanie do każdej osoby z niepełnosprawnością łatki "zboczeńca". Trzeba pamiętać o tym, że przy odpowiedniej rehabilitacji oraz opiece większość osób z ZD może pracować i w miarę samodzielnie funkcjonować i są to też nieraz życzliwi i szczerzy ludzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Akatora: jak potrafisz być czujny 24h na dobę to gratuluję. Normalni ludzie czasami śpią, są chorzy, zmęczeni, coś ich rozproszy. W szkole nawet specjalnej gdzie jest 5 osób maks na klasę nie da się wszystkich upilnować. Jedno dziecko dostanie ataku padaczki, drugie ataku agresji, a 3 wpadnie w histerie. Opanuj w tym czasie pozostałą dwójkę. Ba bądź sobie rodzicem dorosłego "dziecka". Dzienne domy opieki praktycznie nie istnieją. Nikt nie jest
  • Odpowiedz
Czy to na prawdę usprawiedliwia takie zachowanie? Przez to wszystko ktoś chory ucierpi, jestem tego pewien. Jak dla mnie kobieta wykazała się skrajną głupotą i samolubnością. Są ludzie którzy cierpią i mają życia 100x gorsze, ale nie narażają na niebezpieczeństwo innych ludzi !!!
  • Odpowiedz
Pracowałam w szkole specjalnej. 20 letni chłopak, miał z 190cm wzrostu, onanizował się co jakiś czas na zajęciach. Niestety jak już do tego dochodziło to trzeba było ewakuować klasę (na szczęście w szkołach specjalnych to tylko kilka dzieciaków), zarzucić mu kocyk na ławkę (kocyk był zawsze pod ręką). Nie można mu było przerwać, bo stres wywoływał wtedy zawsze padaczkę. Oczywiście były procedury, żeby tego uniknąć i zareagować szybciej, ale nie zawsze działały.
  • Odpowiedz
  • 12
@Bellie żadna propagandowa gadzinówka ci nie pokaże silnego byka który ma 30 lat, waży 100 kilo i swoją 60 letnią matką potrafi rzucić na 3 metry albo ja zgwałcić. W tvpis zobaczysz tylko słodkie paroletnie bombelki. Zresztą nie tylko tam, nawet w książkach od biologii ZD jest zilustrowany słodkim bombelkiem. Nie ma ani słowa o tym jakie problemy wychowawcze sprawia taki człowiek jak podrośnie. Najczęściej samotnej kobiecie bo większość facetów daje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Akatora: zajmowałeś się kiedykolwiek uposledzonym dzieckiem? Bo ewidentnie nie wiesz o czym mówisz. Jakie symptomy, czego? Dziecko z upośledzeniem umysłowym może się uśmiechać i szczebiotać a sekundę później przywali ci w twarz. Nie ma żadnych symptomów, to nie jest kwestia zmiany nastroju widocznej gołym okiem u ludzi zdrowych tylko kwestia impulsów trwających sekunde. Tym właśnie stwierdzeniem o symptomach dałeś mi 100% gwarancję, że wypowiadasz się tonem eksperta nie mając zielonego
  • Odpowiedz
@radziuxd:

Moja różowa pracuje w przedszkolu specjalnym i już tam takie rzeczy mają miejsce u chłopców (max 9 lat).


Zdaje sobie z tego sprawę. Z dziewięciolatkiem możliwe, że dałabym sobie radę, z wyrośniętym facetem miałam spory
  • Odpowiedz
Nie można mu było przerwać, bo stres wywoływał wtedy zawsze padaczkę. Oczywiście były procedury, żeby tego uniknąć i zareagować szybciej, ale nie zawsze działały.


@factoryoffaith_: Ja #!$%@?ę, masakra jakaś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Golthar: Skoro matka ma taki problem z dzieckiem, dochodzi do gwałtu na niej, jest nieszczęśliwa, zdesperowana i najchętniej pozbyłaby się dziecka zanim się w ogóle pojawiło, to dlaczego nie może go zwyczajnie oddać do domu dziecka lub do jakiejś placówki wychowawczej dla ludzi upośledzonych?
  • Odpowiedz