Wpis z mikrobloga

nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopniu ciężkim przemawiała na proteście w katowicach
#protest
Reevhar - nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopni...
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reevhar: Nie mogę czytać co wy ty piszecie za bzdury, zaraz zrobicie ogromną nagonkę na osoby z zespołem downa, w imię #!$%@? czego ? Zaraz zaczną ich linczować bo jakaś #!$%@? kobieta wykrzykuje brednie i gra na emocjach ludzi, tylko po to by wzbudzić zainteresowanie i zrobić szum. Nie róbcie z takich ludzi potworów dla waszej sprawy. Pamiętajcie, wszystko ma swoje konsekwencje. W przypadku jeżeli osoba chora stwarza zagrożenie lub
  • Odpowiedz
> matki są gwałcone przez niepełnosprawnych synów

co do #!$%@? xDDD


@Pawaello1: bardzo czeste zjawisko - niepelnosprawni umyslowo np downy to nie tylko dwuletnie slodkie dzieciaki ale tez potezne 20letnie byki, czesto wazace po 100kg i wiecej, z bardzo wielka sila bo jej nie kontroluja. na wykopie tez jakas mirabelka pisala ze down chcial ja kiedys zgwalcic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
@Akatora: zapraszam do jakiekolwiek szkoły specjalnej. Wszędzie ale to absolutnie wszędzie jest ten sam problem z szalejącym popędem albo atakami agresji. Właśnie robienie z ludzi z zespołem Downa słodkich, kochających Muminków robi krzywdę, a nie mówienie prawdy.
  • Odpowiedz
@Pawaello1: Kupę lat temu oglądałem jakiś dokument na ten temat. Kobieta, w materiale, musiała regularnie onanizować swojego dorosłego - mocno niedorozwiniętego - syna, żeby mieć spokój. #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Akatora: A mi się wydaje, ze ludzie podali suche fakty, o których wiele ludzi sobie nie zdaje sprawy. Ponadto zwracają uwagę na to, że problemy z osoba niepełnosprawna nie kończą się po urodzeniu, a wręcz przeciwnie. Jak ktoś po tym poście będzie się nastawiał negatywnie do ludzi z zespołem downa, to jest po prostu debilem i ten post tego nie zmieni ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sledz: dokładnie tak. moja koleżanka ma brata z zespołem Downa, nie jakaś bardzo lekki stopień, ale też nie zaawansowany, chłopak ma teraz jakieś 14 lat, a zna kilka słów... no ale póki co jest w żaden sposób "uciążliwy", uczy się nawet grać na instrumentach muzycznych, rodzina go bardzo kocha itp., jednak jego mama miała aborcję przy drugim płodzie, gdzie też wystąpił zespół Downa, nawet nie dlatego, że by nie dała
  • Odpowiedz
Ale kogo ona obwinia o swoje problemy i czyjej chce opieki,w jakiej formie, mogłaby coś powiedzieć więcej.
A w domach matek mających ułomnych agresywnych synów ma 24/7 przebywać ochroniarz żeby ten jej nie zgwałcił i nasze państwo ma za to płacić?
Dlaczego nie zostanie taki delikwent po wystąpieniu takiego incydentu zamknięty w jakiejś klinice dla chorych?
Dodam że jak dla mnie to warto by było wprowadzić przymusową eutanazję takich nierokujących osób.
Co
  • Odpowiedz
@Reevhar: Jak ktoś kieruje się emocjami w życiu, a do tego nie dorósł do posiadania dzieci, to takie są tego konsekwencje. Ludzie posiadający choroby, czasami nieuleczalne decydują się na dzieci, a później olewają wczesne badania pod kątem wykrycia nieprawidłowości w rozwoju płodu. Religia, to jest rak ludzkości, wmówiono ludziom, że DZIECKO jest darem BOŻYM, bo tak rzecze gość z ambony, który już zaciera rączki na nowego członka kościoła, który będzie
  • Odpowiedz
@Reevhar: jezu, to jest smutne. Islandia nie ma takich problemów - dzięki diagnostyce prenatalnej nie ma w ogóle osób z ZD np.
@Akatora: nikt normalny nie będzie linczował osób z ZD, każdy chyba rozumie, że to zaburzenie rozwojowe i taka osoba nie jest do końca świadoma co robi i że jest to wg powszechnych norm społecznych nieakceptowalne. Dobrze, że ludzie mówią i się dzielą swoimi spostrzeżeniami - bo
  • Odpowiedz
@Reevhar te brawa sa przerażające jak dla mnie. Odnoszę wrażenie, ze ci ludzie nie rozumieją bólu tej kobiety, a jedynie się cieszą ze "doyebala" rządzącym.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bellie to wychodzi ze mało normalnych osób jest w tym kraju.
Pomijam doświadczenia dzieci ze szkół, po reakcje dorosłych gdy niepelnosprawne dziecko robi coś "dziwnego".
W tym kraju edukacja i profilaktyka różnych nietypowych rzeczy jest tragiczna.
Sami rządzący i politycy to pokazują jak nie chcą opierać się na autorytetach, a sam Bosak się wypowiadał że nauka i naukowcy fajnie, ale trzeba przecież myśleć samemu.
  • Odpowiedz
  • 2
@Pawaello1: Kupę lat temu oglądałem jakiś dokument na ten temat. Kobieta, w materiale, musiała regularnie onanizować swojego dorosłego - mocno niedorozwiniętego - syna, żeby mieć spokój. #!$%@?.


@haudujudu_ Oglądałem polski reportaż o usługach seksualnych dla ludzi z zespołem Downa (i też z innym niepełnosprawnościami, ale u ludzi z dawnem popęd sprawia że są agresywni). Takie usługi w podziemiu działają też w Polsce ofc. Często te panie to pielęgniarki lub
  • Odpowiedz