Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
#pytanie #medycyna #edukacja

Czy uważasz że polak po ukończeniu studiów np medycznych powinien przez 10 lat zostać w Polsce czy może wyjechać za granicę rozwijać swoje możliwości?
Jestem bardzo ciekawy waszego zdania bo wczoraj zostałem nazwany zdrajca narodu za wyrażenie swojej opinii.
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zależy jak spojrzeć. dla absolwenta wiadome, że chce być doceniony za ciężką pracę. z drugiej strony... #!$%@?ć, wyjazd za granicę gwarancją szczęścia.
i tak leczę się prywatnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
@b4rney: a może niech dostanie w Polsce warunki do rozwoju jako lekarz? A nie, że się na niego sra na wejściu, bo raz, że płacą jak pani na kasie w Biedronce, dwa, że dostęp do specjalizacji jest mocno ograniczony w stosunku do ilości młodych lekarzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@HaramiCross: skoro edukacja jest darmowa? Czym się niby różnią studia medyczne od inżynierskich? Czy mamy decydować ze jedna grupa studentów ma gorzej niż druga?
  • Odpowiedz
@b4rney: możesz wyjechać, ale dostać kwit za studia do opłacenia. Ogólnie jak ktoś czerpie korzyść z pomocy publicznej powinien za to zwrócić. Bo to nie państwo daje Ci pieniądze tylko obywatele w dobrej wierze. Zdecydowanie wolimy kształcić kogoś za nasze pieniądze z kogo róbmy będziemy mieć pożytek u nas, a nie za granicą. Z punktu widzenia ekonomii taka osoba jest złą inwestycją i nie powinny być łożone na nią publiczne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Papasanbaba: wydaje mi się że problem polega na tym że to państwo powinno zapewnić godne warunki aby ludzie którzy są wykształceni zostali w kraju.
  • Odpowiedz
@b4rney oczywiście, że powinno. Ale to nam #!$%@? kraj w czasie wojny i wybito polską inteligencję. A teraz dodatkowo polski podatnik musi płacić za 5 lub 8 letnie studnia(i są to koszty idące w setki tysiące złotych) tylko po to żeby wykształcić za darmo emigranta ekonomicznego. Tak być nie powinno.
  • Odpowiedz
  • 30
@niezwykly_89 a rodzice przypadkiem nie zapłacili już za te studia w swoich podatkach? Bo chyba taka jest konstrukcja darmowych studiów, że nie są wcale darmowe, tylko są opłacane niebezpośrednio.
  • Odpowiedz
wydaje mi się że problem polega na tym że to państwo powinno zapewnić godne warunki aby ludzie którzy są wykształceni zostali w kraju.


@b4rney: Mi się wydaje że państwo powinno czynić ludzi bogatszymi a placówki państwowe wydajnymi, i tyle wystarczy. Śmieszą mnie głosy że ktoś kto wyjedzie po studiach czy wymaga jakiejś drogiej opieki zdrowotnej w młodzieńczych latach a potem wyjeżdża powinien te koszty zwracać. To jest ryzyko które niesie
  • Odpowiedz