Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
  • Odpowiedz
@xandra: całe życie z Androidem, ale w pewnym momencie życia potrzebujesz stabilnego telefonu który zawsze będzie działać. W #!$%@? mam te aparaty obiektywy wyświetlacze 120hz, telefon ma działać zawsze i tak jak ja tego chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: no słyszałem że to domena iphongów aczkolwiek mój iPad i iPhone trzymają spoko xD androida eksploatuje jakoś 10 razy bardziej więc siłą rzeczy muszę go częściej ładować ale od 5% do 80% baterii dobija w jakieś 30 minut więc da się przeżyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xandra: Ja się tylko zapytam o jedno, kto użył tego magicznego ładowania zwrotnego? Przecież to strata energii, i jak to pare lat temu reklamowali jako rewolucje i będziesz mógł koledze podładować telefon to do dziś nie widziałem ani jednego przypadku aby ktoś rzeczywiście ro robił ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PINKROSE: Swego czasu Samsung nabijał się z tego w reklamach, ale usunęli już xD Kadr z lotniska gdzie ajfoniarze ładują telefony ;) Poza tym trzeba umieć zoptymalizować aplikacje i ustawienia.

@Dirven: Tu masz od groma przykładów :) Jak mało, to dorzucę. https://www.google.com/search?client=opera&q=kolejne+błędy+w+ios&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Ja się tylko zapytam o jedno, kto użył tego magicznego ładowania zwrotnego?


@Darknes17: No w ajfonie nie ma to sensu, bo bateria i tak trzyma krócej niż
xandra - @PINKROSE: Swego czasu Samsung nabijał się z tego w reklamach, ale usunęli j...

źródło: comment_1603214093ao5vZrk1cpDJfKxJO3oTKx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xandra: Nie widzę tam nic o przestarzałości. Np. Apple A14 jest wykonany w technologii 5nm i jest jednym z najwydajniejszych procesorów, nie wiem czy są jakieś inne procesory mobilne wykonywane w tej technologii ale najnowszy Snapdragon jest wykonany w technologii 7nm. Nie można powiedzieć że jest przestarzały. Nie wiem co daje peryskopowy obiektyw ale np. zdjęcia z iPhone w tym trybie 0.5 wyglądają mega fajnie i widziałem ze ludzie robią w
  • Odpowiedz
@xandra: Odżwieżanie 120, dual sim, 1TB pamięci, w #!$%@? ramu, sryliony megapikseli. A zaraz brak wsparcia i sypie się po 2 latach. Myślę że tu jest i będzie problem androida ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra zdecydowana większość użytkowników ios ma głęboko w dupie specyfikacje. Telefon to narzędzie, które ma wykonać pewne zadania, that's all. Specyfikacja to narzędzie marketingu jak każde inne. Dla ciebie ważne są cyferki, dla kogoś np. To że na androida nie ma ani jednej profesjonalenej apki muzycznej, słowem nie da się ani jednego telefonu na andku użyć jako instrumentu lub efektu i dupa, co mi powiesz w tym temacie? Jakieś specyfikacje masz do
  • Odpowiedz
@xandra:

Też zaczynając swoją przygodę z telefonami startowałem od androida - zawsze były to tańsze sprzęty - GT540, L7, Mi5. - nie zliczę ile godzin spędziłem na forach, na pobieraniu ROMów, flashowniu i konfigurowaniu. Oczywiście było z mojej strony hehe a ty co oskar 2000zł za telefon? Pa jaki mam wynik w benchmarku na moim

A potem skończyłem szkołę, poszedłem do pracy, telefon stał się dla mnie narzędziem a nie rodzajem
  • Odpowiedz