Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do ludzi spod tagów #depresja i #nerwica - jakie mieliście skutki uboczne po rozpoczęciu farmakoterapii? Zaczęłam brać #wenlafaksyna. Pierwszy dzień to jakiś koszmar - palenie w przełyku, jakieś #!$%@? drżenie rąk, wydawało mi sie, że sufit na mnie spada i kant okna faluje, ucisk w klatce, ogólne jakieś takie odrealnienie, panika, płacze. Wzięłam #hydroksyzyna na uspokojenie to śnił mi się mój własny pogrzeb. W kolejnych dniach już lepiej, ale ciągle chce mi się wymiotować i schudłam już 3 kilo. Czuję się jak gówno, dodatkowo mam inne problemy zdrowotne i teraz już nie wiem co jest skutkiem ubocznym leków, a co objawem choroby, bo od ponad miesiąca mam też ciągły stan podgorączkowy.

Ile dni trwał u was taki koszmarny stan i kiedy leki zaczęły działać? Naczytałam się o tym jak straszne jest później odstawianie wenlafaksyny i jestem zdołowana. Chciałabym w końcu czuć się dobrze.

#antydepresanty #snri #leki #medycyna #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8dc328605297c54a62d0ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: w Twoim przypadku wskazana byłaby konsultacja z lekarzem, IMO to nie jest normalne. U mnie na początku tylko problemy ze snem, żołądkiem (dziwne kłucie, ale też i bardzo słaby apetyt), lekkie zawroty głowy, nieustępująca senność i uczucie zmulenia - trwało to może ze 2-3 tyg., potem już w pełni normalnie. Ale po 1. przepisaniu SSRI też u mnie efekt był średni, przy kolejnej wizycie lekarz dorzucił mi 2. SSRI obok
Biorę wenlafaksynę od około dwóch tygodni, skutków ubocznych brak, pozytywnego działania niestety też. Wcześniej z tej samej grupy brałem duloksetynę, w przypadku której jakieś lekki skutki uboczne były, ale nic tak drastycznego jak opisujesz.
@AnonimoweMirkoWyznania: Po wenlach miałem kosmos. Praktycznie wszystko co Ty + prądem mnie kopało. Na początku zarzuciłem i poszedłem jakby nic do pracy xD Dlatego możliwie najlepiej zaczynać o najmniejszych dawek. No Ty nie masz dużego wyboru (ja osobiście odsypywalem granulki) wiec musisz się pomęczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic Ci się nie stanie.

@benn8922: Po dwóch tygodniach, to nie zaskakuje. 2-3 miesiące potrzeba przynajmniej.
@benn8922: A na co bierzesz? Nerwica lękowa czy Deprecha? U mnie na NL fajnie ssri zaskoczyło, a było źle. Pomijam okres uzależnienia od benzo, bo gdy wyzerowałem ten syf nadal miałem lęki z dupy.
@AnonimoweMirkoWyznania: biorę wenlę na nerwicę i przez pierwsze 4 tyg czułam się okropnie. Zawroty głowy, nudności, brak apetytu, ataki histerii i płaczu, ogólne przygnębienie, leżenie w łóżku cały dzień. Z nietypowych to zaburzenia widzenia (np. falowanie, przybliżanie i oddalanie się przedmiotów, różne rzeczy wydawały mi się nienaturalnie małe lub duże). No, ale potem przeszło i czułam się coraz lepiej. Biorę to już ponad półtora roku i jest spoko. Jedyne co się