Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy co do rozglądania się za działką pod budowę domu? Myśle przyszłościowo. Chodzi o Warszawę. Może ktoś polecić jakieś konkretne osiedla/miejsca z dobrą komunikacją? Ja od lat mieszkam na Białołęce ale chce żeby moje (ewentualne i przyszłe) dzieci miały dobry dojazd do szkoły w centrum itd. Żeby po prostu nie były wykluczone komunikacyjnie.

Zależy mi w sumie na lokalizacji i w miarę dużej działce xD

Druga sprawa, czy polecacie szukać w gazetach lokalnych ogłoszeń? Mam wrażenie ze tam ogłaszają się właśnie starsi ludzie którzy sprzedają co mają.

#warszawa #nieruchomosci #budujzwykopem #deweloperka
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zouzosi: jak chcesz szukać mega okazji to niestety ale trzeba mieć gotówkę ;-) w okolicy sąsiadka wystawiła działkę w dobrej cenie i poszła w 1h, ale klient miał gotówkę od ręki, bo też sąsiadce zależało na szybciej gotówce
@zouzosi: wybierz mniej więcej lokalizacje która by cie interesowała, wsiadaj w auto i wycieczka po okolicy. Nie bierz z ogłoszenia bo to zazwyczaj drożej będzie. Szukaj szyldów sprzedam. Ja oglądałem działkę z ogłoszenia, po obejrzeniu pojechałem jeszcze zobaczyć okolice i znalazłem fajniejsza i w lepszych pieniądzach.
@zouzosi:
Yyyy, a po cholerę szkoła w Centrum? :>
Co do komunikacji, mając 2 bańki na samą działkę, możesz sobie wybierać lokalizacje z dojściem z buta do metra więc nie wiem właściwie co jest problemem.
@zouzosi: A jaki masz budżet na działkę? Jaki chcesz dom wybudować?

Od tego zacznij - może się okazać, że odrzucisz xx miejscówek tylko dlatego, że plan miejscowy w danej lokalizacji nie pozwoli na budowę wymarzonego domu. A jeżeli szukasz działki w samej Warszawie to... rozważałeś budowę pod Warszawą? Za cenę działki w Warszawie wybudujesz dom :(

Ps Tu znajdziesz dużo informacji na temat tego, jak szukać działki budowlanej: https://blog.poradnik-budowlany.com/dzialka-budowlana-megaporadnik-jak-kupic-dzialke-pod-budowe-domu/
@chafer: Pod Warszawą z komunikacją już jest dość słabo. Myśląc perspektywicznie o dzieciach które będą musiały dojeżdżać długie godziny. Poza tym działka w Warszawie to już swego rodzaju inwestycja jaka by ona nie była.
@zouzosi: Ja stawiam na kolej: możliwy dojazd z Pruszkowa, Milanówka, Grodziska Mazowieckiego czy nawet Żyrardowa (26 minut do Warszawy Centralnej). Jaki masz budżet na działkę? W Warszawie trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej 400000 zł. :/
@zouzosi:

Zatem moje typy:

1) Bemowo (ul. Górczewska / Lazurowa) - bliskość linii metra, która powstanie za kilka lat.

2) Młociny - blisko ostatniej stacji metra. Sam chętnie wybudowałbym się na Starych Bielanach (np. niedaleko placu Konfederacji) - bardzo przyjemny klimat, ale chyba nie ma wolnych większych działek w okolicach.

3) Ursus - blisko do A2, S8 i S2, blisko PKP

Raczej odrzuciłbym Białołękę, Tarchomin z uwagi na kiepską komunikację. Stawiałbym