Wpis z mikrobloga

Moja mama 50+ z 30 letnim stażem pracy w polskiej służbie zdrowia właśnie przechodzi ciężko koronawirusa. Na szczęście powoli jej się polepsza i nie wymagała hospitalizacji. Według Sasina za mało się angażowała. Pewnie dlatego kazali obcinać koszty na środkach ochronnych, dezynfekcyjnych oraz planują obniżenie pensji, która wynosi niebywałe 2800zł na rękę. Jeden plus - jedno splunięcie na twarz pisowcom.

#sluzbazdrowia #pielegniarki #koronawirus #covid19 #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 96
@notoelo Moja podobnie, szpital powiatowy w województwie świętokrzyskim, oprócz niej 7 innych pielęgniarek na zwolnieniach i kwarantannie, wszystkie mają pozytywne wyniki. Na szczęście u nich wszystkich jest w miarę łagodny przebieg, ale nóż się w kieszeni otwiera jak czytam, jak te #!$%@? z PiSu szczują na służbę zdrowia.
Życzę zdrówka Twojej mamie!
@notoelo: moja to samo, na szczęście już się czuje dobrze a najgorsze że nawet jak kolejne osoby okazywały się dodatnie to blok operacyjny dalej pracował żeby nie brakło pracowników :/ a te debile i tak to podsumują jak trzeba
via Android
  • 6
@Przegrywhere są też ludzie, którzy mają misję w życiu. Po za tym mówisz o pokoleniu, które zaczęło pracę przed zmianą ustrojową i nie mogło przewidzieć że za x lat będą im tak płuć w twarz. No ale dobrze ze ty jesteś zadowolony z emigracji, nie każdy chce wyjechać i zostawić rodzinę, dom i przyjaciół, nie każdy ma też taka możliwość. Powinniśmy się też cieszyć, że w kraju, w którym i tak jest
@notoelo: a do niektórych nadal nic nie trafia i będą #!$%@?ć coś o PLANdemii, spisku i nagrywać kasjerki w sklepie które zwracają uwagę na brak maski na polackiej sprawaczonej mordzie.

że ten system jeszcze nie #!$%@?ął w #!$%@? to ja się dziwię. u mnie w firmie świeżak po maturze 2600 do łapy dostanie a po pół roku 3 :D i nie jest to żadne IT, zwykły helpdesk.

Na PIS to chyba
@pijekubusplay: no IT ale to jest takie IT na poziomie przedszkola. Typu wyczyścić ciastka, zrobić gpupdate /force, zrekreować profil w Outlooku. Wszystkie poważniejsze rzeczy do zewnętrznych teamów wysyłamy, klient nigdy by nam nie pozwolił grzebać przy ich IT, mają #!$%@? security xD Nawet instalować podstawowych programów im nie możemy więc jak jakaś aplikacja #!$%@? przy starcie i wypadało by zrobić reinstall to idzie to ticketem do teamu zewnętrznego.
i mówili tych lekarzach którzy w chwili kryzysu się wycofali zostawiając kolegów na placu


@stan-tookie-1: A co mieli zrobić, skoro większość tych co się wycofała to lekarze w wieku przed lub nawet poemerytalnym - czyli Ci co mają największą szansę się przekręcić? Wiesz jak wygląda sytuacja z PPE w szpitalach? Matka dostała przydział 3 maseczek jednorazowych na miesiąc jak były początki pandemii i do tej pory przydziału nie zwiększono bo środków