Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 199
Może mi ktoś wytłumaczyć co obecna władza w Warszawie wyprawia? Wszędzie podwyżki a teraz chcą dowalić 1200 zł na drugie auto dla mieszkańców.. Ja rozumiem, że można Pisu nie lubić i głosować, żeby nie doszli do władzy, ale tak tragicznie jeszcze nie było i jestem mega rozczarowany.

#warszawa #podatki #po
  • 274
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cobesh: Jak to dokąd? Do kasy budżetu, gdzie p------------ą to na głupoty. Wierzysz w celowość podatków? Płacąc opiekę zdrowotną z pensji, trafia ona do szpitali, ZUS na twoje konto emerytalne,mandat na kupno wyposażenia policji, a akcyza z alkoholu na... hm, no tu ciekawi mnie uzasadnienie :D Celowość w podatkach nie istnieje, ale ładnie brzmi gdy sięgają nam do kieszeni.
  • Odpowiedz
@marian1881: @luki201: Wtrącę się wam panowie do rozmowy. Wydaje mi się że wychodzicie ze złego założenia odnośnie uzasadnienia podwyżek. Podwyżki mają na celu jedną ale bardzo ważną rzecz: wyprowadzenie w miast gargantuicznej ilości samochodów zatruwających nasze powietrze i sprawiających że życie w mieście jest nieatrakcyjne i trzeba z niego uciekać szukając spokoju.

Jest takie prawo które mówi że nie ważne jak bardzo będzie się powiększać i rozbudowywać drogi
  • Odpowiedz
@Aciapek: Zgadzam się z Tobą w pełni, to też jest rola opłat, bo aut jet za dużo. O tej książce słyszałem, ale nie czytałem. Od siebie mogę polecić 'Miasto dla ludzi" Gehla.

A tak poza tym nieźle rozwinęła się dyskusja od rana. Jeszcze się kłócą - masochiści :)
  • Odpowiedz
@luki201: Jak za drogo, to zawsze możesz wynająć miejsce parkingowe albo garaż za 250 zł/miesiąc :D Uważam, że to bardzo dobre posunięcie, a 1200 zł/rok to są grosze za miejsce w centrum miasta. U mnie pod kamienicą (Wola here) zrobiło się zdecydowanie luźniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan_dzik02: gdzie wynajmiesz w strefie parkowania garaz za 250 zł czy miejsce parkingowe? Tu chodzi o możliwość parkowania dla ludzi co mieszkają od dziesiątków lat a teraz urzędas chce ich karać nowym podatkiem. Te Pisowskie metody widzę akceptowane są przez jednych i drugich wyborców PoPis - ważne, że mają co kraść i rozdawać +..
  • Odpowiedz
Jest takie prawo które mówi że nie ważne jak bardzo będzie się powiększać i rozbudowywać drogi ( co z mieście jest niewykonalne bez wyburzeń budynków), ruch na nich będzie równie duży, bo kierowcy kierują się tam gdzie powstają arterie. Korki więc nie maleją, ale za to poziom życia mieszkańców którzy sąsiadują z takimi miejscami bardzo spada.


@Aciapek: Żadne prawo a twierdzenie, dodatkowo odnosi się do jednej ulicy a nie całej
  • Odpowiedz