Wpis z mikrobloga

#oszukujo #wyludzenia #motoryzacja
Witam dosyć śmieszna sytuacja. Zadzwoniła do mnie żona, że gdy wróciła do samochodu miała karteczkę za szybą z informacją o uszkodzeniu i nr tel.

Zadzwoniłem, odebrała kobieta i zapytałem czy zaczepiła przy wyjeżdżaniu i że chyba delikatnie bo nic nie widać na samochodzie. Dowiedziałem się, że rzekomo to moja żona uszkodziła drzwi tej pani przy wysiadaniu ze swojego samochodu. Poprosiłem więc o zdjęcia uszkodzeń aby wiedzieć ile zapłacić ewentualnie za naprawę.
Żona powiedziała mi, że niema takiej możliwości aby dotknęła jej drzwi. W tym momencie dostałem zdjęcia od właścicielki BMW i nie mam wątpliwości, że szuka frajera. Niebieskie auto to samochód mojej żony widać że dzwi są na tej samej wysokości+/- i nie ma wiec możliwości aby uszkodziła jej tylne drzwi przy otwieraniu (zdjęcie uszkodzenia w 1 komentarzy).

Zadzwoniłem do tej pani i spytałem co skłoniło ja aby sprawdzić drugą stronę auta i jak zauważyła te uszkodzenie na mokrym aucie. Dostałem informację że moja żona zaparkowała za blisko i dlatego sprawdziła, poinformowałem ja że to ona stanęła na linii i to ona źle zaparkowała a nie moja żona na co mi odpowiedziała że pierwsza tam parkowała i mogła stać na linii ¯_(ツ)_/¯.

Poinformowałem ją że zdjęcia które mi wysłała udowadniają o niewinności mojej żony i jeżeli chce to możemy spotkać się w tym samym miejscu ustawić samochody tak jak na zdjęciu i udowodnię jej że się myli. Pani powiedziała mi o braku czasu. Zaproponowałem jej więc aby udała się na policję bo ja płacić nie mam zamiaru i tak podobno ma zrobić.
Jak myślicie próba wyłudzenia paru stówek?
Pobierz
źródło: comment_1602591372COxVx9JYJbrwS5F4gHYmhJ.jpg
  • 62
@Kamil32123: Po pierwsze to jak baba złoży sprawę na policje to nie przyjmować mandatu nawet jak policja będzie nalegać i proponować niski mandat i naprawę z OC, ja nie ma nagrania albo świadka a twoja żona się nie przyzna to nie może być winnego nawet jak ślady by były znaczące, słyszałem o takim przypadku, mimo że ślady były ewidentne to sprawca nie przyjął mandatu i bez nagrań i świadków policja nic
jeśli baba parkuje tak jak na zdj to zapewne uszkodzenie powstało wcześniej a mogła nawet o tym nie wiedzieć


@paniczhrabi: wygląda na świeże.

Swoją drogą aby zrobić taką gruba i długa obcierke około 1cm raczej nierealne drzwiami z tak bliska.

Prędzej uwierzył bym w odprysk lub wgniotke

masz rację żeby zrobić taki odprysk to na corsie mialys jeszcze większy, przy takim małym koncie otwarcia drzwi trzeba by walnąć z użyciem siły
Pobierz
źródło: comment_1602607138fFOZPDXYqsM8u7A4quPNCQ.jpg
Pomijając już sam fakt, ze tego typu uszkodzenia nie są ścigane przez policję


@mkasiak: no masz rację. Przecież ich nie wytną, musieliby mieć nożyce do blachy xD

Co innego że to jednak uszkodzenie mienia i policja może ustalić winnego a następnie ukarać stosownym mandatem jeśli winny się przyzna, jeśli będą mieli mniej lub bardziej oczywiste przesłanki to skierują sprawę do sądu. Numer polisy ubezpieczeniowej jest do ogarnięcia po numerze rejestracyjnym, jak
@satreey
Wszystko spoko tylko do analizy dałeś BMW 5 a na zdjęciu jest BMW 3 druga sprawa czy szkice są w tej samej skali. Chciałem się spotkać z kobietą w tym miejscu i ustawić auta jak na zdjęciu aby sprawdzić jej wersję, odmówiła.
hehe rozumiem, że zdjęcie żony potrzebne do dokładniejszej analizy zdarzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na pewno poinformuje jak się sprawą rozwinie. Żona zapewnia mnie, że
@Kamil32123 wierzysz kobiecie? Odważnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie,
wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć.
i wiesz, co... i bym teraz, #!$%@?, nie miał ręki.
( ͡º ͜ʖ͡º)