Wpis z mikrobloga

Zobaczyłam to na fejsbuku. W sekcji komentarzy same śmichy chichy o jaka fajna żartobliwa odpowiedź taka błyskotliwa niby noblistka a taka równa normalna babka hihihi hihihi

Czy tylko mnie wydaje się to trochę nie w porządku, że ktoś taki jest w stanie zakupić własny dom dopiero po otrzymaniu takiej nagrody? No co do #!$%@? ( _)
Pobierz szzzzzz - Zobaczyłam to na fejsbuku. W sekcji komentarzy same śmichy chichy o jaka fa...
źródło: comment_1602559093piZwtK4lAwb2GmCo3j6lkC.jpg
  • 75
@szzzzzz: To aż nadzbyt normalne niestety, ilu profesorów jeździ tramwajami mieszka w tych samych mieszkaniach 30m2 i zarabia mniej od babek w lidlu na kasie... taka smutna rzeczywistość


@Lordon i dobrze bo większość tych profesorów jest #!$%@? warta. Na cywilizowanych uczelniach zatrudnia się profesorów, doktorów czy nawet magistrów którzy mają inne doświadczenia zawodowe niż siedzenie na ciepłej ale #!$%@? posadzie od 40 lat. Na mojej uczelni praktycznie większość kardy albo prowadzi
@szzzzzz: Taki mamy klimat na świecie - spora część odkryć i naukowców to prywatne firmy które inwestują kupe kasy by stworzyć dany lek - to są setki milionów dolców a nie zawsze wypali. Następnie wychodzi ten lek z patentem (mówię o US) i ma kosmiczną cenę by się zwróciły koszty i zarobił na siebie. Do tego momentu jest powiedzmy ok.
Problem jest gdy się patent kończy to często prawie nic się
@Lordon: kto plusuje takie wysrywy? Ja nie mówie, że profesor to najlepiej płatna praca na świecie, ale powiedzieć, że mają mniej niż na kasie w Lidlu to xD doktorant to może i jest biedak, ale profesor to już nie dzieciak i hajsy z tego są. Na moim wydziale to prawie każdy miał już dom. A jeden mówił, że taka pensja bez dodatków to jest te słynne 3 tys. dolarów. Zresztą myślę,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szzzzzz: To aż nadzbyt normalne niestety, ilu profesorów jeździ tramwajami mieszka w tych samych mieszkaniach 30m2 i zarabia mniej od babek w lidlu na kasie... taka smutna rzeczywistość

@Lordon: w sensie ilościowym (znaczenie: normatywny, przeważający) - owszem.
W sensie opisowym/oceniającym (znaczenia: #!$%@?) - nie, to nienormalne.

Nie tylko profesorów to dotyczy. Dostępność nieruchomości mieszkalnych to patologia i największy szwindel XXI w. (so far).