Wpis z mikrobloga

  • 366
Zobaczyłam to na fejsbuku. W sekcji komentarzy same śmichy chichy o jaka fajna żartobliwa odpowiedź taka błyskotliwa niby noblistka a taka równa normalna babka hihihi hihihi

Czy tylko mnie wydaje się to trochę nie w porządku, że ktoś taki jest w stanie zakupić własny dom dopiero po otrzymaniu takiej nagrody? No co do #!$%@? ( _)
szzzzzz - Zobaczyłam to na fejsbuku. W sekcji komentarzy same śmichy chichy o jaka fa...

źródło: comment_1602559093piZwtK4lAwb2GmCo3j6lkC.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeżeli jest Niemkom to nic dziwnego tam ponad 50% ludzi nie posiada nieruchomości na własność.


@krzych0: w dodatku nieruchomosci są zwykle własnością firm i firemek powiązanych z funduszami emerytalnymi. Płacisz za mieszkanie firmie która będzie ci wypłacać emeryture. Jeśli nastąpi reprywatyzacja to może i mieszkania stanieją ale za to nie bedziesz miał znacznej czesci emerytury.

Tak duzi ruchają malutkich. Tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@szzzzzz: To aż nadzbyt normalne niestety, ilu profesorów jeździ tramwajami mieszka w tych samych mieszkaniach 30m2 i zarabia mniej od babek w lidlu na kasie... taka smutna rzeczywistość


@Lordon: Zobacz sobie ile zarabia prof zwycz. I nadz. Ja studiowałem kilka lat temu ale widziałem w gablocie ze około 10k pewnie teraz już więcej. To nie są głodowe stawki xd
  • Odpowiedz
@KierownikW10: bo to jest coś z czego wszyscy korzystamy w postaci technologii, być może gdyby kariera naukowa była bardziej opłacalna i co za tym idzie więcej ludzi by się próbowało wybić bylibyśmy dalej w rozwoju. Absolutnie nie jestem "piłkarz nie może zarabiać więcej niż lekarz" bo tak jak piszesz, praca jest warta tyle ile ktoś zapłaci. Tylko może ludzie powinni dla własnego dobra wybierać rządy wspierające naukę (czyli pośrednio więcej
  • Odpowiedz
@Jomahajomaso jak ktoś zarabia 10k brutto bez premii to nie ma szans na odłożenie w Warszawie lub Krakowie na dom. Co najwyżej na dalszych przedmieściach z dojazdem godzinę - półtorej w jedną stronę samochodem lub 50 minut pociągiem.
  • Odpowiedz
ilu profesorów jeździ tramwajami


@Lordon:

Syn bogatego szejka przyjechał na studia do Polski. Po pewnym czasie pisze do domu:
- Ta Polska to dziwny kraj. Ja przyjeżdżam na wykłady Mercedesem, a profesor który je
  • Odpowiedz
Wykonuje niszową, słabo płatną pracę, to nie stać jej na dom.

@KierownikW10:
W sumie to trochę smutne, że ludzie którzy pchają cywilizację do przodu, zarabiają z 1000 razy mniej, niż jakiś gówno piłkarz, którego pracę każdy ma po sezonie totalnie w dupie.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: mnie najbardziej bawi to, że pisząc pięciostronicową książeczkę o kotku dla dwulatka często dostajesz więcej od wydawnictwa niż autorzy którzy siedzą nad książką dwadzieścia lat, dbają o historyczne szczegóły itd. Cena produktu wychodzi ta sama więc trudno xD Smutne ale żyjemy w kraju gdzie tym bardziej na dom nie byłoby jej stać, książki kosztują u nas za dużo w porównaniu do przeciętnej pensji i większość osób jednak wybiera dostęp
  • Odpowiedz