Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd brać energie do życia ?
Borykam się z tym pytaniem od jakiegoś już czasu.
Mam 37 lat , żonę i 2 dzieci ( 6 i 2 lata ). I problem z poukładaniem sobie życia od jakiegoś roku.
Sytuacje wygląda mniej więcej tak:
Od marca pracuje z domu, a niestety prace mam taka ze zajmuje większą cześć dnia. W wolniejszych chwilach w pracy pomagam zonie przy dzieciach na tyle ile mogę. Niestety starszy 6 lat często choruje i do przedszkola nie chodzi , a młodsza jeszcze nie chodzi. W efekcie siedzimy wszyscy w domu ( a korono wirus tez nie pomaga)
Niestety przez ten czas posypała się tez moja waga. ( 176 cm i 83 kg) I mam z tym spory problem aby schudnąć te planowe 10 kg.
Jedyny czas jaki mam to wieczór, ale gdy on nadchodzi nie mam kompletnie siły i energii na nic. Jestem wymęczony całym dniem i lezę tyko bezwładnie na kanapie.
Nie wiem jak z tego wybrnąć, nie wiem skąd ta energie czerpać aby coś robić , macie może podobny problem i jak sobie z tym radzicie ?

#zalesie #psychologia #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f841860605297c54a62be99
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 30
Jestem wymęczony całym dniem i lezę tyko bezwładnie na kanapie.


@AnonimoweMirkoWyznania: No też tak miałem ale zauważyłem, że jak już się przemogłem to jakoś szło. Pracuję przy komputerze te 8h i po powrocie do domu miałem takie uczucie jakbym był wyczerpany... Ale czym? Siedzeniem 8h? W końcu zacząłem biegać, po pracy oczywiście się od niej odcinam na 100% (nawet o niej nie myślę, gdy kończę pracę to prawie zapominam gdzie pracuję)
@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw sprawdź zdrowie fizyczne, badania krwi to podstawa, hormony też nie jest źle sprawdzić. Nie słuchaj tych co mówią o zmuszaniu- zły stan zdrowia może dawać o sobie znać, forsowanie ciała i ducha dodatkowo bez efektów pognębi Cię jeszcze gorzej.
Fiszka: Wybierz pomieszczenie (w praktyce- sypialnia?) wstaw tam biurko z kompem i koniecznie czanik do gotowania wody kawe/herbate i przekaski. Zainstaluj sobie zamek w drzwiach i rowno o przykladowo 8 rano sie tam zamykaj (sluchawki na uszy i zapomnij gdzie jestes) prosby wszelakie przyjmuj w formie smsow/rozmow telefonicznych :D Brzmi okrutnie, ale jak czlonkowie rodziny zauwaza, ze nie idzie ciebie wywabic niczym innym jak ogniem, to zwyczajnie odpuszcza. Zonie wytlumacz, ze