Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie mi jak wydać rozsądnie pieniądze xD. Szukam czegoś w granicach od 150 do 300zł, a flakon w tej cenie nie mniejszy niż 40ml.

Okazja: Perfumy do noszenia smart casual, czyli chinosy i do tego jakiś longslevee, koszula ciemna czasem wpadnie. Powiedziałbym, że oczekiwałbym zapachu biurowego, żeby nikogo nie zabił, a rozpieszczał mój nos przez rozsądny czas :D

Moje gusta na jesień:
Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition (klon TF TV) - Nie ma na mnie jakiś zabójczych parametrów, ani też super trwałości jak to pokazują paski na fragrze (Faworyt na flakon)
Mugler Pure Havane - spoko, ale IMO to zapach trochę zbyt ofensywny w odbiorze.
FB Tobacco - piękny, ale kapryśny i nie mieści w budżecie.
SL Chergui - ładny, ale zbyt suchy.
SL Ambre Sultan - super ambrowiec, ale może jakiś inny ciekawy się znajdzie?
Ktoś kiedyś zapodał nazwę jakiegoś ambrowca i opisał, że MFK Grand Soir może mu buty czyścić, ale nie mogę znaleźć wpisu.
Korloff No Ordinary - dość mocno atakuje nos
Al Haramain Leather Oudh - spoko, ale ostatnio aż drapał w gardle, suchy trochę.

Czy znajdzie coś lepszego od Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition?
Powiedzmy, że szukam czegoś w klimacie (nie koniecznie razem ofc) amber (bursztyn), tytoń+wanilia, róża, malina+skóra

Zauważyłem, że dwa lata temu mocno były polecane dobre mainstreamy jak D&G The One, YSL La Nuit, Hawas. Może warto wrócić do tych podstaw i kupiłbym sobie 100ml YSL LaNuit?

PS1. Notino we Wrocławiu zubożyło swoją kolekcję i w zasadzie warto tam tylko iść powąchać Amouage, dlatego pytam i szukam nowości. E-Glamour w Dominikańskiej ma coś ciekawego?

PS2. Na Kourosa mam za małego bicka ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#perfumy
  • 27
@vizori: kurde faja! Ale te nuty w tych obydwu zapach dobrze wyglądają, ale za sandałowcem za bardzo nie przepadam.
Jeśli chodzi o porównanie Grand Soira, to nie wiem kto to porównał, Ty?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kexu: Nie, nie ja :p Dla mnie Boucheron pachnie jak lekko wyluzowane Ambre Tabac od Josiera, chociaż to faktycznie może zalatywać GSem. Mam obydwa w dekantach jak coś c:
@Kexu: Lanvin Avant Garde. Ostatnio mój ulubiony, wróciłem do niego po roku i się nawet trochę zaskoczyłem jaką to ma dobrą trwałość. Projekcja umiarkowana, ale przez cały dzień czuć bez szurania nosem po skórze. Niestety wycofany, ale są jeszcze jakieś pojedyncze sztuki do wyrwania. BTW na fragrantikach uparcie zestawiany z La Nuit, ale ja podobieństwa nie widzę, słodki gourmandowy tytoń tu jest.
@Kexu: Skora + malina - Bois Oro 1920, najlepsza do tej pory interpretacja Tuscan Leather ktorego przebija jakoscia i na pewno parametrami.

Ambrowiec - Boucheron Ambre D'Alexandrie, ktorego juz polecal @vizori jesli chcesz taniej, jak drozej to Ambre Tabac od Pana Josiera, chociaz jak bedziesz mial okazje bedac w D czy Notino powachaj Viktor&Rolf - Spicebomb EDT ktory byc moze rozwiaze Twoj dylemat.
Roza:
Montale Oud Dream jesli lubisz dzemowe podejscie