Wpis z mikrobloga

Uwielbiam zapach szkalowania kapitalizmu o poranku.

Btw zauważyliście że na Wykopie obrażanie boga jahwe i katolicyzmu spotyka się z mniejszym oburzeniem społecznym, niż obrażanie ekonomicznego modelu opartego na prywatnej własności środków produkcji? Wiecie, ja lubię szkalować jedno i drugie, ale i tak... XDDD

Właśnie tak do mnie to dotarło, że tag #bekazkatoli spotyka się z większym respektem, niż #antykapitalizm. Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.

Obrażanie kapitalizmu, systemu opartego na wyzysku słabszych przez silniejszych jest tutaj największym możliwym bluźnierstwem. Obrażam w końcu bożka pieniędzy i bogactwa. Może szkalowanie kapitalizmu powinno zacząć podpadać pod obrazę uczuć religijnych?? xDD

Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.

#antykomunizm #anarchizm #syndykalizm #bekazkapitalizmu #neuropa
  • 100
Ej wszystkim wam dziękuję za zaangażowanie, ale chyba nie dam rady odpisać bo bardzo dużo jest odpowiedzi i mi miło, no ale trochę mnie to przerasta w tym momencie xD

A szkoda bo padło tu dużo śmiesznych tekstów. Bo przeczytałem wszystko.
@Gaku745: W waszych umysłach kapitaliści całują buty januszom-przedsiębiorcom, bo lubią być uciskani, albo traktują kapitalizm jako fontannę do której wrzucasz pieniążek i modlisz się o dobrobyt dla siebie. Realność praktycznego socjalizmu jest taka, że ta sama władza, która teraz jest rozsiana po mniejszych jednostkach skupiłaby się w ręku przywódców rewolucji i ludzie mieliby jedynie gorzej. Chęć posiadania to wrodzona cecha człowieka. Chyba lepiej mieć wybór czy próbujesz z własnym biznesem, szukasz
Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.


@Gaku745: W Polsce ponad 20% ludzi to przedsiębiorcy jełopie. Tylko kapitalizm to system który pozwala na taki indywidualizm. W tym twoim #!$%@? syndykaliźmie ci ludzie by gruz musieli żreć bo bieda by była xD.

Tak w sumie te twoje wysrywy to jest taki bełkot że nawet
@Gaku745:
Bliżej mi do idei wolnorynkowych niż komunistycznych, a mimo wszystko szanuję za triggerowanie fanatycznych kapitalistów.
Tutaj jak powiesz, że w sumie służba zdrowia powinna być w jakimś stopniu publiczna to cię zjadą od lewaków, a takie PO to dla nich socjaliści. xD
Czasem mam wrażenie, że niektóre wykopki wyznają religię, gdzie świętością są przedsiębiorcy i ich święta własność prywatna.
@Gaku745: większość Polaków to chyba ciągle sieroty po PoPiSie, których idolem (uświadomionym lub nie) jest Leszke Balcerowicz (Sam byłem wychowany w duchu zachwytu Ameryką i liberalizmem). Często to są większe szury niż pisowcy czy konfederaci pod względem fanatycznego i bezrefleksyjnego przywiązania do poglądów. Także bardziej skłonni do pogardy względem innych i dehumanizacji inaczej myślących (były badania na ten temat kiedyś).
To chyba Kwaśniewski powiedział (albo w wywiadzie z nim to czytałem),
bo tu każdy myśli, że kiedyś sam zasiądzie na tronie paróweczkowego mocarstwa xD.

Z kucostwa się wyrasta po kilku latach pracy.


@Iskaryota: Im dłużej pracuję tym większym kucem jestem. Sorry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z kucostwa się wyrasta po kilku latach pracy.


@Iskaryota: @Gaku745

raczej z socjalizmu się wyrasta gdy widzi się, że na podobnym poziomie zyja osoby ktore nic nie robią, a jeszcze trzeba placic na nich podatki xD

Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
Najczęściej niestety wrogami kapitalizmu są albo ludzie o małej wartości na rynku pracy, albo ludzie, którzy jeszcze na ten rynek nawet nie weszli xD


@Darson666 Jakieś źródło do badań na ten temat, czy klasycznie Instytut Danych z Dupy?