Wpis z mikrobloga

Uwielbiam zapach szkalowania kapitalizmu o poranku.

Btw zauważyliście że na Wykopie obrażanie boga jahwe i katolicyzmu spotyka się z mniejszym oburzeniem społecznym, niż obrażanie ekonomicznego modelu opartego na prywatnej własności środków produkcji? Wiecie, ja lubię szkalować jedno i drugie, ale i tak... XDDD

Właśnie tak do mnie to dotarło, że tag #bekazkatoli spotyka się z większym respektem, niż #antykapitalizm. Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.

Obrażanie kapitalizmu, systemu opartego na wyzysku słabszych przez silniejszych jest tutaj największym możliwym bluźnierstwem. Obrażam w końcu bożka pieniędzy i bogactwa. Może szkalowanie kapitalizmu powinno zacząć podpadać pod obrazę uczuć religijnych?? xDD

Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.

#antykomunizm #anarchizm #syndykalizm #bekazkapitalizmu #neuropa
  • 100
@Gaku745: Nawet ludzie którym zależy na prawach pracowniczych i opiece socjalnej wiedzą, że antykapitalizm jest szurostwem. Może kiedyś ktoś wymyśli coś lepszego natomiast aktualnie wszystkie propozycje skrajnej lewicy kończyły się słabo.

@sudokor: Jak na ironie w coraz większy korporacjonizm pchają nas interwencjoniści nakładając kolejne regulacje z którymi radzą sobie tylko najwięksi gracze.
z powstałego dzięki kapitalizmowi komputera/telefonu


@royalewithcheese: Komputera może i tak (chociaż za jednym i drugim na pewno stoi masa odkryć za publiczne pieniądze), ale internet powstał w sektorze publicznym - i sama idea i idea stron internetowych.
Z drugiej strony kapitalizmowi zawdzięczamy popularyzację tego wszystkiego - wolny rynek pobudza i nagradza kreatywność wykorzystania istniejących idei i promuje redukcję kosztów, dzięki czemu teraz niemal każdego stać na to żeby sobie taki komputer
@Gaku745: Wszyscy widzę rozkminiajaą temat w sposób zero-jedynkowy. Albo być bogatym cieciem na górze drabinki, albo niewolnikiem na dnie. Niestety kapitalizm najczęściej daje tylko te dwie opcje. A co jak np. taki ja, do życia wiele mi nie trzeba, chciałbym mieć pracę, w której doceni ktoś moje starania i nie będzie gloryfikował leniuchów, chciałbym mieć E39 w dobrym stanie żeby wygodnie powozić rodzinkę, chciałbym żeby było mnie stać na wczasy w
@Gaku745: to ja ci opowiem kilka przykladów, jak zostałem dymany przez uciskanych pracowników:
- dziewczyna 26 lat, koniec UOP, 3 dni przed przychodzi z płaczem, że zaszła w ciążę; dostaje nową UOP, na dowidzenia przed odejściem na L4 #!$%@? z kasy 300 czy tam 500 zł; zamiast #!$%@?ć ją dyscyplinarnie rozwiązujemy umowę za porozumieniem stron
- pan lat 61, #!$%@? umiał, ale miał prawko to go wziąłem na kierowcę do rozwożenia
@Gaku745: Bo rozsądni ludzie co prawda wiedzą, że religia to bajki, ale ze względu na historię szanuje się zwyczaje religijne, bo dla wielu ludzi są bardzo ważne. W przypadku komunizmu zostaje już tylko antynaukowy idiotyzm bez żadnej taryfy ulgowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gaku745:

Obrażanie kapitalizmu, systemu opartego na wyzysku słabszych przez silniejszych jest tutaj największym możliwym bluźnierstwem. Obrażam w końcu bożka pieniędzy i bogactwa.


Albo to, albo ludziom się nie podoba że propagujesz jakieś utopijne pomysły które wprowadzone niechybnie ściągnęłyby na nas głód.
Btw zauważyliście że na Wykopie obrażanie boga jahwe i katolicyzmu spotyka się z mniejszym oburzeniem społecznym, niż obrażanie ekonomicznego modelu opartego na prywatnej własności środków produkcji? Wiecie, ja lubię szkalować jedno i drugie, ale i tak... XDDD


@Gaku745: znany fakt

Imagine there’s no heaven,
It’s easy if you try,
...
imagine no possesion
I wonder if you can

I w sumie nic dziwnego, bo każdy rozsądny człowiek wie, że religia to
@Gaku745: To jest oczywiste dosyć. Boga nie ma, a katolicyzm kradnie miliardy z naszych podatków, w dodatku często ogranicza wolność gospodarczą i nie tylko. Być może byłaby większa popularność anty-kapitalizmu gdyby była jakaś alternatywa? Czekam z niecierpliwością, bo na razie kapitalizm jest najlepszym systemem.
Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.


@Gaku745: ktoś tu się pcha w diagnozę narcystycznych zaburzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze co myślisz to nie że może twoje argumenty są #!$%@?, co wywołuje oburzenie (co jest często stanem faktycznym btw), tylko że kapitalizm jest bóstwem wyższym od Boga. To już jest odlot taki co najmniej w środku skali