Wpis z mikrobloga

"koronaściema"
"róbcie co chcecie, ale dajcie ludziom żyć po swojemu"
"nie będę nosił maseczek"
"wirusa nie ma"
"grypa groźniejsza"
"nie znam nikogo kto miał wirusa"
"koronaświrus"
"media nakręcają panikę"

Pandemia to chyba najlepszy, dotychczas istniejący test na szura i niski iloraz inteligencji. Działa w każdej grupie i na każdym szczeblu. Widzisz typowy tekst denialisty i już wiadomo, że mamy do czynienia z osobą niedorozwiniętą, z mocnym potencjałem na Janusza.

#koronawirus
  • 139
@loman_alchemik: co?

Udowadniam dokumentami co mam do powiedzenia i potwierdzam nimi logikę i zarazem brak twojej a ty m tylko potrafisz tu o jakiejś czułości?

Podaj ty jakies konkretne źródła słuszności bezsensow co piszesz
@Niczyporuk: to raczej Ty i wielu innych daje się nabierać na gadki wolnościowe, bo komuś przeszkadza dezynfekowanie dłoni, mycie rąk i zasłanianie twarzy publicznie oraz ograniczenie kontaktów. "Na złość babci przeziębię się." Być może kwietniowe środki były przesadzone... a być może nie, biorąc pod uwagę dzisiejszy stan rzeczy. Na tym polega ostrożność i minimalizowanie ryzyka. To jest mniej więcej ta sama grupa ludzi, która nie zapina pasów podczas jazdy, bo jak
Więc czemu nagle ludzi, którzy postępują tak jak postępowali całe życie nazywasz szurami, skoro to właśnie tacy jak ty dali sobie założyć na twarz kawałek tkaniny.


@timek1119: Nie wiem jak Ty, ale ja zakładam sobie sam xD

Przeżyłem pandemię świńskiej grypy bez żadnych ,,zabezpieczeń" (ty z pewnością również nie panikowałeś dekadę temu) i tym razem ufam swojemu układowi autoimmunologicznemu.


#!$%@? mnie interesuje co z Tobą się stanie jak wolisz być oportunistą
@Rumeq wyjaśnij mi w jaki sposób ja jako zdrowa osoba może ciebie zarazić nie nosząc maski.


Może nie wiedzieć że jest chora, albo myśleć że ma przeziębienie.
O co więc chodzi panu doktorowi z liczbą 6,2 tys.? Otóż powołuje się on na wnioski z tego raportu, zatytułowanego "Excess all-cause and influenza-attributable mortality in Europe".


Co to znaczy "influenza-attributable"? Oddajmy głos doktorowi Antczakowi:

"Grypa nie jest zwykłym przeziębieniem, z którym bywa często utożsamiana. Jest chorobą dotykającą wielu narządów i tkanek, do narządów szczególnie narażonych należy serce. Około 1/3 pacjentów wymagających przeszczepienia serca to osoby, które miały uszkodzone serce w wyniku
Niestety, ale w tym badaniu nie ma takiej definicji (którą przytoczyłeś) "influenza-attributable".


@LaurenceFass: Ponieważ przytoczyłem słowa samego dr Antczaka na ten temat, nie cytat z badania. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

bo jeżeli np. ktoś zmarł po miesiącu na atak serca po przebytej grypie to należy go wliczać do zgonów z powodu grypy?


Nie, należy go wliczać do zgonów na atak serca. That's the point. Tak liczy nawet organizacja, w której Antczak
Ponieważ przytoczyłem słowa samego dr Antczaka na ten temat, nie cytat z badania. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

@texas-holdem:
Przeczytałem dokładnie i zrozumiałem ten błąd i tak jak wcześniej wspominałem - jest to pomieszanie kontekstów, które pod tezę zlepiłeś.
Zresztą nawet to powinno Ci pomóc żeby nie głosić takich tez (to zapewne źródło, z którego cytowałeś prof. Antczaka):
Wykazano, że około 1/4 zawałów serca poprzedzona jest ostrą infekcją układu oddechowego, a jest
Gdyby w tym badaniu wliczano to tak jak piszesz to podano by liczbę co najmniej w kilkudziesięciu tysiącach.


@LaurenceFass: To jeszcze raz: ja nie piszę, że dokładnie tak definiują w badaniu, tylko wyżej przytaczam opinię dr. Antczaka odnośnie pogrypowych powikłań. Dlaczego w ogóle przytoczyłem też to badanie? Ponieważ jestem przekonany, że jest ono źródłem stwierdzenia Antczaka o około 100-krotnym niedoszacowaniu zgonów na skutek grypy. Skąd moje przekonanie? Ano stąd, że nie