Wpis z mikrobloga

"koronaściema"
"róbcie co chcecie, ale dajcie ludziom żyć po swojemu"
"nie będę nosił maseczek"
"wirusa nie ma"
"grypa groźniejsza"
"nie znam nikogo kto miał wirusa"
"koronaświrus"
"media nakręcają panikę"

Pandemia to chyba najlepszy, dotychczas istniejący test na szura i niski iloraz inteligencji. Działa w każdej grupie i na każdym szczeblu. Widzisz typowy tekst denialisty i już wiadomo, że mamy do czynienia z osobą niedorozwiniętą, z mocnym potencjałem na Janusza.

#koronawirus
  • 139
  • Odpowiedz
@Trafas: No i te 159 530 osób, które znajdują się w kwarantannie oraz ok. 4000 hospitalizowanych. Na pewno wirusem nie żyje za to 2717 zmarłych.
  • Odpowiedz
@mickpl: jak zabronili chodzić do lasu też nie chodziłeś? Jak zabronili wyjść na ulicę, poza wyjątkami, to też siedziałeś w domu? Już mam większy szacunek do szurów z ich specyficznym poczuciem wolności niż do takich oszołomów, którzy skaczą do gardeł innym, bo ci nie przestrzegają zasad, które co miesiąc zmieniają się o 180 stopni.
  • Odpowiedz
@mickpl: No trudno się dziwić, że ludzie mają różną granicę ryzyka jakie są w stanie podjąć. Ja i zapewne ty nie bardzo się przejmowaliśmy kilkunastoma tysiącami osób które zmarły w zeszłym roku na zapalenie płuc, a zapewne gdyby podejmować specjalne działania wielu z nich by żyło.
  • Odpowiedz
@RaczejNiePiszDoMnie: oczywiście, że ludzie na poparcie swojej tezy podają najbardziej wyraziste przykłady, tak też i ja zrobiłem. Tylko, że te przykłady można mnożyć - wystarczy spojrzeć na organizacje pracy w szpitalach, zakazy funkcjonowania barów po 22, brak zajęć akademickich, podczas gdy licealiści chodzą do szkół itd. itd.
  • Odpowiedz
@Dutch: krytyczne myślenie to na pewno mają ci co chodzą do Biedronki i nie zakładają maski, kręcą filmiki czekając na reakcje ochrony i kasjerek, wielce oburzeni kiedy nie chce się ich obsłużyć xD
  • Odpowiedz
@mickpl: "Pandemia to chyba najlepszy, dotychczas istniejący test na szura i niski iloraz inteligencji." - Patrząc po twoich wpisie i komentarzach, gdzie myślisz zero jedynkowo, to go oblałeś. Skrajności w jedną i drugą stronę pokazują są złe.
  • Odpowiedz
Pandemia to chyba najlepszy, dotychczas istniejący test na szura i niski iloraz inteligencji. Działa w każdej grupie i na każdym szczeblu. Widzisz typowy tekst denialisty i już wiadomo, że mamy do czynienia z osobą niedorozwiniętą, z mocnym potencjałem na Janusza.


@mickpl:
Artykuł z 2018:
„Dane statystyczne dotyczące zachorowań, hospitalizacji i zgonów z powodu grypy są w Polsce zdecydowanie niedoszacowane. Wiemy, że zachorowań jest ok. 4 mln rocznie i kilkanaście tysięcy hospitalizacji
  • Odpowiedz