Wpis z mikrobloga

@pp93: Okolica jest średnia. Masz jedną ulicę zapchaną nowymi blokami i tysiącami mieszkań. Jeśli będziesz poruszał się komunikacją miejską to ujdzie, bo masz 500 m do tramwaju. Autem zapomnij, bo będziesz rano 20 min wyjeżdżał z garażu, a ulica się jeszcze dogęści.

Osobiście nie chciałbym w takiej okolicy mieszkać. Jedyny plus to chyba tylko szybki dojazd tramwajem (zaraz powinna ruszać budowa torowiska na Kasprzaka) i nieużytki pokolejowe na południu, więc na
@marian1881: Dzięki, na tego typu odpowiedzi liczyłem. Właśnie wydaje mi się, ze poza komunikacją miejską i kwestiami dojazdu, to jest mocno przeciętne miejsce właśnie ze względu na zagęszczenie blokowisk. Mam na oku tez inną inwestycję na Bielanach i tam mimo że dojazd zajmował będzie więcej czasu, to sama okolica jest bardziej kameralna i spokojna
do czasu postawienia osiedla.


@modzelem: @pp93: Jasne, że tak. Kiedyś, ale raczej nie szybko, ruszy zabudowa tego terenu i Odolany będą 2 razy większe. Nie wiem tylko czy jest tam sporządzony MPZP i czy przewidziano jakieś parki, szkoły, itp. Tam większość terenów ma chyba już PKP i Poczta Polska, a rządowe spółki mają zakaz sprzedaży ziemi, więc wiadomo, że nic nie wiadomo.

@pp93: Weź pod uwagę, że za Twoim
@pp93:

Jeżeli jeździsz komunikacją, to jest tłoczno, szczególnie w szczycie.
Autem, dramat, na Połczyńskiej/Wolskiej korki, wjazd na Odolany od strony centrum jest możliwy w dwóch miejscach, no trzech jak pokombinujesz, ale się stoi, czasem długo. Jak na tyle mieszkańców i aut - żenada. Do tego betoniarki zasuwające po Jana Kazimierza, nie dla budów, a z zakładów cementowych przy torach za blokami. Te zakłady mają jeszcze jeden wpływ, kurz, kurz i jeszcze
@pp93: Tak czytam te komentarze i praktyczne żadne osiedle tutaj nie jest do zamieszkania w Warszawie. Mozecie wskazac jakakolwiek inwestycje w rozsadnych pieniadach (tzn. do ok 10k za metr) w dobrej lokalizacji z centrum, która posiada cechy pozwalajace nie nazwac jej klitka/ barakiem itd. Chetnie poznalbym te super miejscowki
@vinmcqueen: Strefa Bielany lub Nocznickiego 29. Drugie już zrealizowane, pierwsze oddają na koniec przyszłego roku. Raczej przemawia do mnie drugie, zostało tam kilka mieszkań.
@arbofi: Właśnie w tym jest rzecz. Ze aktualnie ceny są wysokie i ciężko pogodzić wszystkie aspekty i być całkowicie zadowolonym. Bo jak chcesz mieć fajny standard, brak okien sąsiada w odległości 5m i dobrą komunikację, to musisz się liczyć z wyższą ceną. Ja przestałem liczyć na spadki cen, przyznam ze sam byłem orędownikiem „pęknięcia bańki” natomiast szukając mieszkań na rynku wtórnym i pierwotnym wcale nie widać tych 800 000 tysięcy mieszkań
@pp93: Widze, ze do centrum rondo onz jedzie sie ok 30 min, poza tym zostalo tam doslownie 8 mieszkan w tym ze 2 wieksze. No ogolnie szalu nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pp93: jeżeli chcesz kupić i za 2-3 lata sprzedać z raczej pewnym zyskiem to spoko ale do życia nigdy. Mieszkałem 20 numerów dalej i nigdy tam nie wrócę. Pełno żabek, dwie biedronki i zero infrastruktury do życia, nie zapominajmy o betoniarkach które jadą do Grodziskiej (średnio 1 na minutę.)