Wpis z mikrobloga

Cieszę się, że jako społeczeństwo w końcu dojrzeliśmy by otwarcie rozmawiać o konieczności wprowadzenia podatku katastralnego. Wiem że regulacje są złe ale w tym konkretnym przypadku mogą one spowodować dużo korzyści. Jestem wolnościowcem, głosowałem nawet na bosaka i uważam że PIT oraz VAT powinny być zlikwidowane ale akurat kataster to dobry podatek.
Spowodowałby on spadek cen nieruchomości, które są w polsce za wysokie - rentierzy mający po kilkanaście mieszkań zaczęliby masowo sprzedawać swoje majątki chcąc się pozbyć obciążeń fiskalnych. Trzymanie pustostanów przestałoby być opłacalne - pojawiło by się kolejne setki tysięcy nieruchomości na sprzedaż. Zgodnie z prawem popytu i podaży ceny mocno poszły by w dół.
Oczywiście trzeba ten podatek wprowadzać mądrze - stawka 0% dla rodzin z dziećmi, ludzi którzy sami sobie zapracowali na mieszkanie. Stawka 5% dla ludzi którzy odziedziczyli mieszkania - spłacaliby w ten sposób społeczeństwu dług wynikający z tego że dostali mieszkania za darmo. Dla pozostałych stawka 3%.

Co myślicie o takiej propozycji?

#konfederacja #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #polska #podatki #gospodarka #ekonomia
  • 8
Stawka 5% dla ludzi którzy odziedziczyli mieszkania - spłacaliby w ten sposób społeczeństwu dług wynikający z tego że dostali mieszkania za darmo.


@Scaab: pierdzielony komunista. Kupie mieszkanie na kredyt, pol zycia bede je splacal po czym po smierci przekaze dziecku. I to dziecko ma cos TOBIE placic bo ma U CIEBIE jakis dlug?
Opamietaj sie komunisto. Slusznie minione czasy slusznie minely - niech kazdy zajmnie sie soba a nie okradaniem innych
@Scaab: Również popieram walkę z właścicielami mieszkań, bo mieszkanie jest dobrem podstawowym, ale ta propozycja podatków jest co najmniej dziwna. Oczywiście wiem, że trollujesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)