Wpis z mikrobloga

Będę sobie w domu robił oczyszczalnie ścieków i niestety mam dość twardą wodę którą chciałbym zmiękczyć aby wszędzie nie mieć nalotów. Przy oczyszczalniach biologicznych mogą być problemy z typowym zmiękczaczem który do czyszczenia używa solanki i to w dość dużych ilościach czy istnieją jakieś działające alternatywy? Słyszałem o generatorach impulsowych, ale nigdzie nie jestem w stanie znaleźć informacji czy to rzeczywiście działa np. https://www.youtube.com/watch?v=1AW3I9EsIy8

Brzmi to trochę zbyt pięknie. I drugie pytanie czy znacie jakieś modele przydomowych oczyszczalni które byłyby w stanie poradzić sobie ze zmiękczaniem wody (czyli z porcją solanki co jakiś czas)

#chemia #woda #nauka #budowadomu
  • 18
@przemek_posp: wielkość oczyszczalni to ma chyba średnie znaczenie bo kwestia jest raczej ilości towaru zrzucanego, a tego nie zwiększę.

@Deno1989: Wspaniała rada już szukam książki na temat czy generator impulsowy działa. Wracaj do testowania gadżetów z netto...
@Deno1989: No na pewno ostatnie filmy liczby
53
76
30
62
37
22
106
1100
20
26
95
27

131 subskrypcji może ty idź do biblioteki i poszukaj książek na temat matematyki :)
Ostatni miesiąc <1000 wyświetleń https://socialblade.com/youtube/channel/UCC-RLJNpPSWfdYX4xZeTmoQ

7 lat temu może miałeś kilka filmów po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy, ale to było dawno i były to filmy kradzione z innych kanałów więc średnio jest się czym chwalić :)
W przeciągu ostatnich 6
@lobo: Jestem w szoku :D piszesz tu myślisz że to prawda a tak naprawdę jesteś w błędzie pisząc bzdury o mnie nie wiedząc kim jestem :D to chore z twojej strony hhahahah jesteś jak taki klon bez umysłu.
@Deno1989: Zadziwiające, wypisujesz głupoty w moim poście, a potem oświadczasz, że jesteś wielką i znaną osobistością z 0.5 miliona wyświetleń, a potem po pokazaniu, że jednak nie jesteś oświadczasz, że masz drugi kanał, ale nie na youtube... idź sobie.
Rzeczy które o tobie wiem
-lubisz spamować wykop
-masz mikrokanał z recenzjami rzeczy z netto...
-wtrącasz się do tematów tylko po to aby nic wartościowego nie napisać
-jesteś w szoku, że ludzie
@lobo: zakopałeś mnie bez powodu to raz a dwa moją misja jest niszczyć takie osoby jak ty które nie maja umysłu są klonami ludzi którzy daja zakop. Wydaje mi sie że masz zasiłek i mieszkasz w piwnicy dlatego masz tyle czasu.
@lobo: Polecam znaleźć dobry zmiękczacz (nie oszczędzać, sprawdzić producenta głowicy) i sprawdzić ilość soli, jaką się zużywa na regenerację (jak najmniej). Przy regularnym zużyciu wody nie będzie problemu z oczyszczalnią, bo sól jest rozcieńczana i regularne dostarczanie do POŚ tej solanki realnie nie wpłynie na działanie oczyszczalni. Problem może być wtedy, gdy dom stoi pusty przez 2-3 tyg, a urządzenie musi się i tak regenerować. Wtedy stężenie soli jest większe i