Wpis z mikrobloga

  • 1683
Dzisiejsza rozmowa z moim 4letnim synem


Przejeżdżamy obok kościoła przed którym jest z 5cio metrowy jezus na krzyżu.

Młody

Tato, co to za śmieszny pan


Moja odpowiedz

taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Młody procesuje

To dość śmieszne


Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?

#bekazkatoli
  • 374
  • Odpowiedz
@boguchstein: nie ważne co powinno być normą, a co nie. Chodzi o to, że z dziecka robi głupka, zamiast mu jak człowiekowi wytłumaczyć co i jak. W szkole o religii może się uczyć co najwyżej na lekcjach religii, a na te raczej nie będzie uczęszczał. Wyrabianie światopoglądu tez jednak leży w kwestii rodziców.
  • Odpowiedz
@krzych0: to powiedz mu następnym razem, że to jest posąg Jezusa, jednej z najważniejszych postaci w religii chrześcijańskiej
sam też nie wierze, ale nie wyobażam sobie tak spłycać świata w oczach mojego dziecka
odpowiadaj mu na serio jak pyta o świat, bo będzie takim płytkim przygłupem jak ty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hrabia_Horeszko: może masz słaba pamięć, ale biblia jest przerabiana fragmentami na polskim. Do tego czasu pozna także inne fragmenty tej wiary z które są mniej lub bardziej istotne. Ja je znam, ale użytej z nich nikły, zwłaszcza że musiałem to wszystko skumać sam, bo na lekcjach religii były idiotyzmy, zwłaszcza w pierwszych klasach gdzie trzeba robić bzdury do komunii. 4 lata to nie moment na kształtowanie światopoglądu, a zwłaszcza świadomego.
  • Odpowiedz
A co jest nienormalnego w tej odpowiedzi? Przecież jest zgodna z faktami.


@scriptkitty: To dawaj cytat w którym Jezus zakazuje jedzenie hamburgerów w piątki.
Przy okazji wytłumacz też dlaczego innym nacjom tego nie zabrania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krzych0: > taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera

Co #!$%@?? Jak to posąg może mówić? Czego ty dziecko uczysz? Poza tym ja mam jedną zasadę jak tłumaczę coś dziecku - jeśli mam #!$%@?ć głupoty, to wolę powiedzieć "nie wiem, sprawdzę i ci powiem". Jezus nigdy nikomu nie zakazał jeść hamburgerów xD
  • Odpowiedz
Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?


@krzych0: Będzie zabawnie jak mały zapyta czy może zabić kolegę z ławki, bo go denerwuje. Ciekawe co mu odpowiesz? XD
  • Odpowiedz
@boguchstein: Wręcz przeciwnie, w takim wieku dziecko chłonie najwiecej z otoczenia. A na polskim mimo wszystko patrzy się na teksty biblijne jako na sztukę, to jak kiedyś budowano teksty i czego dotyczyły i jak je interpretować, a nie typowo naucza się całej mitologii katolicyzmu czy innej religi. Zreszta coś takiego to w liceum dopiero i to przez pare tygodni. Omówią Biblię, boska komedie i tyle z tego. Później Renesans i
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Poprawiłem

- Tato, a dlaczego ten nagi trup wisi na krzyżu?

- To jest Jezus, prawdopodobnie żył 2000 lat temu, został zabity przez ludzi za to co mówił, według katolików jest Bogiem.

- A co mówił?

- Fałszywie twierdził, że jest
  • Odpowiedz